Škrljevo osvojilo prve bodove nakon produžetaka

Petak, 11. studenog 2016. 21:33 Napisao/la  SC

Utakmica 6. kola: Škrljevo - Alkar 91:84  (23:16, 15:27, 20:19, 21:17, 12:5)

A-1 liga košarkaša – 6. kolo

ŠKRLJEVO – ALKAR 91:84 (23:16, 15:27, 20:19, 21:17, 12:5)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja 200

Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Tomislav Prpić (Zagreb), Bojan Kruljac (Zagreb)

ŠKRLJEVO: Palčić 10 (2-4), Vodopija 16 (2-8), Konjević 30 (4-6), Radunić 11 (3-4), Stipčić, Cook, Milekić 1 (1-2), Juričić 8 (6-7), Boban 9 (3-4), Marasović 2 (2-2), Williams 1 (1-2), Dubelj 3

ALKAR: Johnson 21 (1-5), Boban 4, Gaurina 18 (2-3), H. Vučić 7, K. Vučić, Modrić 5 (3-5), Dominović 5, Bilandžić 11 (2-2), Jurela, Vrlika 13 (1-1), F. Vučić, Žuljević

Trice: Škrljevo 7-19 (Konjević 4, Boban 2, Dubelj 1), Alkar 11-36 (Johnson 4, Gaurina 2, H. Vučić 1, Dominović 1, Bilandžić 1, Vrlika 2)

Skokovi: Škrljevo 37 (29+8), Alkar 49 (31+18)

Osobne pogreške: Škrljevo 21, Alkar 33

Slobodna bacanja: Škrljevo 24-39, Alkar 9-16

Košarkaši Škrljeva stigli su do pobjede i prvih bodova ove sezone nakon pobjede nad sinjskim Alkarom. Semafor u dvorani Mavrinci nakon produžetaka pokazivao je konačnih 91:84.

Škrljevo je odlično otvorilo utakmicu, te je nakon prve četvrtine imalo vodstvo 23:16.

Druga dionica pripala je gostima koji su u potpunosti dobili dvoboje pod koševima i zahvaljujući obrambenim skokovima završili poluvrijeme sa vodstvom 43:38.

U nastavku susreta vodila se ravnopravna borba, te se u zadnju četvrtinu ušlo sa prednošću gostiju od četiri pogotka 58:62, ali domaći igrači u zadnjoj četvrtini preuzimaju inicijativu i rade preokret za vodstvo 72:64.

Ipak, gosti se ne predaju i do kraja susreta dolazi do izjednačenja 79:79.

Škrljevo ulazi u produžetak motiviranije i na kraju slavi sa konačnih 91:84.

Prvo ime susreta bio je Davor Konjević sa 30 koševa i 10 skokova.