1. HNLŽ: Jack Pot donio tri boda iz - Slavonskog Broda!

Nedjelja, 18. ožujka 2012. 22:17 Napisao/la  T. Ć.

Nogometašice Jack Potavkolo prije kraja prvog dijela natjecanja u Slavonskom Brodu pobijedile su domaću ekipu Viktorije rezultatom 2:0 i time osigurale natjecanje u Ligi za prvaka

Tek drugom  pobjedom na gostovanju ove sezone, riječke nogomatešice osvojile su vjerojatno najvažnije bodove prvenstva. Naime, kolo prije kraja prvog dijela natjecanja u Slavonskom Brodu pobijedile su domaću ekipu Viktorije rezultatom 2:0 i time osigurale natjecanje u Ligi za prvaka. Bljesak riječkih nogometašica koji se dogodio u nepunih pet minuta, postavio je konačan rezultat utakmice. U 28. minuti mrežu Borđanki načela je, u posljednje vrijeme raspoložena Juko, a samo četiri minute kasnije, ove sezone izuzetno dobra Zandona pogađa za konačnih 2:0.

{jb_blackbox-right}Osim odlične prilike koju su već u prvim minutama utakmice imale igračice Viktorije, kada je iz loptu s gol crte izbila Mrakovčić, prilika za domaće nogometašice i nije bilo, i prava je sreća po Brođanke što dominacija Riječanki nije rezultirala većom gol razlikom. U sklopu UEFA razvojnog mini- turnira u Srbji, Stara Pazova od 17.- 20. ožujka održava se prijateljski turnir U-17 selekcija. Na turniru nastupaju reprezentacije Srbije, Hrvatske, Makedonije i Bugarske.

U prvoj utakmici mlade hrvatske nogometašice pobijedile su domaću reprezentaciju Srbije rezultatom 2:1. Golove su za Hrvatsku postigle Tomić i Conjar. Iz redova Rijeka Jack Pota za U-17 reprezentaciju nastupaju vratarka Paola Herc te Mina Mehmedović.{/jb_blackbox-right}

I tako se tradicija kod riječkih nogometašica nastavlja. Kad malo tko misli da će u ključnim utakmicama napraviti pozitivan rezultat, Jackpotašice se potrude i skepticima, igrom i rezultatom dokažu da su  s razlogom već godinama u vrhu hrvatskog ženskog nogometa.

Čestitke Jack Pot curama, uz želju da slijedeće kolo na domaćem terenu u posljednjoj utakmici prvog dijela natjecanja, kada im u goste dolazi trećeplasirani Agram, vjernoj publici poklone dobru partiju nogometa.

Za Jack Pot su igrale: Jerbić, Pavlić, Makar, Turkanović, Mrakovčić, Horvat,  Štokan ('80 Legin), Zandona, Jurić, Bucifal ('87 Kuljanin), Juko

Susret je odličnno vodila sudačka trojka u sastavu: Gurdon Bašimamović, Rojc, Jurinić