VELIKA POBJEDA Juniorke svladale Norvešku u četvrtom kolu rukometnog SP

Četvrtak, 03. srpnja 2014. 20:20 Napisao/la  Nenad Daskijević

Skupina A, 3. kolo: Hrvatska - Norveška 25:20 (14:14). Hrvatska juniorska reprezentacija ostvarila jednu od najvećih pobjeda generacije, Ćamila Mičijević zabila šest pogodaka

Hrvatske juniorke u četvrtom kolu Svjetskog prvenstva susrele su se s rukometašicama Norveške. Nakon dvije pobjede i jednog poraza pred izabranicama Nevena Hrupeca bio je najteža utakmica skupine.

Dvoboj vrlo dobro otvaraju Hrvatice koje nošene obranama Ivane Kapitanović odlaze na +2 (4:2). Unatoč dobrim reakcijama vratarke Norvežanke uspijevaju izjednačiti i prijeći u vodstvo 6:5, a potom i 8:5. Pojačale su tada tempo hrvatske juniorke koje ubrzo izjednačavaju na 11:11. Do isteka 30. minute rezultat je ostao izjednačen te se na predah otišlo pri 14:14.

U drugom dijelu susreta nastavila se igra iz prvog dijela te se sve do 45. minute igralo u izjednačenom tonu nakon čega Hrvatice odlaze na +5 (24:20), vodstvo koje se zadržalo i do posljednjeg sučevog zvižduka.

Kod Hrvatske najefikasnije bile su Ivana Dežić i Ćamila Mičijević svaka s po šest zgoditaka, dok su na vratima Kapitanović i Bešen sakupile 23 obrane. Emilie Hegh Arntzen s pet pogodaka bila je najbolja kod Norveške, dok je vratarka Maria Jektvik Aarstad zaustavila devet lopti.

HRVATSKA – NORVEŠKA 25:20 (14:14)

HRVATSKA: Stojak, Posavec , Halili 2, Blažević 3, Dežić 6, Milosavljević 2, Domijan 2, Bukvić, Kapitanović, Debelić, Besen, Mamić 2, Mičijević 6, Maljak 2, Pavlović, Kalaus

NORVEŠKA: Aarstad, Aune 1, Arntzen 5, Oftedal 3, Hagen, Jacobsen 4, hilby, Obaidli, Enkerud 1, Pedersen, Bakkerund 1, Ingstad, Venn 4, Groetan, Svenningsen, Aardahl 1