PRVA LIGA RUKOMETAŠA - JUG

Rukometaši Zameta bez stresova pobijedili Kozalu

Petak, 12. travnja 2024. 22:23 Napisao  I. V.

Uslijedilo je presudno razdoblje igre u kojemu je zametska obrana postala bedem, a onda su zaredali laki pogoci

Marko Pikec (Zamet)

Prva HRL Jug - 19. kolo

KOZALA - ZAMET 26:32 (13:16)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja 350

Suci: Ante Mikelić (Solin), Petar Parađina (Marina)

Rukometaši Zameta bez stresova pobijedili su u gradskom derbiju odigranom u lijepom ambijentu na Kozali!

Održavali su rukometaši Kozale natjecateljske tenzije do zadnjih petnaestak minuta, postignuli su dva pogotka s igračem manje, u 46. minuti smanjili su zaostatak na -2 (21:23).

Uslijedilo je presudno razdoblje igre u kojemu je zametska obrana postala bedem, a onda su zaredali laki pogoci pretežito preko lijeve strane, Damir Vučko postigao je pet pogodaka, Tin Tomljanović praktično je svakoj tranziciji asistirao.

Brzo su se Zamećani odvojili na nedostižnu prednost za momčad Kozale, koja je ostavila dobar dojam, posebice u razdobljima napadačke igre, kada je Karlo Devčić imao dovoljno manevarskog prostora.

Tijekom utakmice posebnu pažnju privukao je delegat Anto Josić, kada je u jednom trenutku hitro ustao jer je Mateu Hrvatinu nešto energično morao objasniti.

Josić se brzo oporavio nakon što ga je tijekom utakmice u Našicama napao rukometaš Nexea.