Prva liga rukometaša: Bodovi ostali u Zadru, Kozala bez šansi za pobjedu na gostovanju

Utorak, 10. veljače 2015. 21:13 Napisao/la  SC

Susret 14. kola: Zadar - Kozala 34:30 (17:14). Dino Bačić i Halil Jaganjac postigli su osamnaest od trideset riječkih golova.

Prva liga rukometaša - 14. kolo

ZADAR - KOZALA 34:30 (17:14)

SC Mocire, Zadar. Gledatelja 100.

Suci: Petar Bulum i Nikola Carević (oba Metković)

ZADAR: Marača, Golem, Klasanović 5, Bukva 4, Jerak 6 (3), Maršan, Barišić 2, M. Merhar 1, T. Merhar, Perić, Maričić, Čirjak 8, Periša, Rogić, N. Merhar 8

KOZALA: Ćaćan, Anić, Mavrinac 1, Broznić 3, Konjuh, Briški 1, Jeličić 1, Bartolović 1, Zidarić 3, Dunato 1, Turić 1, Sertić, Jaganjac 6, Bačić 12 (3)

Sedmerci: Zadar 3 (3) Kozala 5 (3)

Isključenja: Zadar 8 minuta Kozala 12 minuta

Rukometaši Kozale u Zadru sz doživjeli deveti ovosezonski poraz u Prvoj ligi. Nakon što su prije deset dana poraženi u Prelogu, izabranici Dražena Radojčića u odgođenoj su utakmici ponovno ostali iza leđa domaćinima. Ovoga puta bio je to Zadar koji riječkoj momčadi nije dopuštao da ga ugrozi.

Zadar je otvorio susret vodstvima 3:1 i 6:3. Gosti se vraćaju na jedan pogodak zaostatka, ali ubrzo primaju tri vezana gola pa je bilo 9:5. Za dva su gola Kozalčani ponovno smanjili, ali su se ubrzo našli u zaostatku od 13:8. Do poluvremena dogodilo se novo smanjenje na minus tri, ali u nastavku nije bilo snage za priključak. Nedostajalo je gostima svježine, pa je prednost Zadrana u drugoj polovici nastavka već bila mnogo osjetnijih 27:21. Završilo je s četiri gola riječkog zaostatka.

Dino Bačić i Halil Jaganjac postigli su osamnaest od trideset riječkih golova, nije to bilo dovoljno za pobjedu kod Zadra koji se slavljem vinuo prema sredini ljestvice. Kozala će u subotu u svojoj dvorani dočekati Dugo Selo.