PRVA LIGA RUKOMETAŠA

Matulji u derbiju slomili otpor Kozale

Subota, 08. ožujka 2014. 01:38 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 18. kola: Matulji - Kozala 32:28. Gledatelji su vidjeli rastrganu igru s puno grešaka na objema stranama

Prva HRL, 18. kolo

MATULJI – KOZALA 32:28 (15:13)

Dvorana “Dinko Lukarić”, Gledalaca: 150

Suci: Brkić i Utješinović (oba Zagreb)

MATULJI: Brajnović, P. Jelušić 10, Daskijević, M. Jelušić 4, Dobrinić, Mudrić 1, Sladić 2, Feranda , Car, Bilobrk, A. Jelušić 8 (4), Ratkajec 2, Čuturić 3, Melon, Milih, Filipović 2

KOZALA: Zidarić, Da. Sertić 6 (1), Blažević 1, Glavaš 7, Briški 1, Jeličić 1, Deak 4, Sorić, A. Tomić, Kalač 4 , Dr. Sertić, Brnić, Negulić, Vladika, Jaganjac, Bracanović 4 (1)

Sedmerci: Matulji   4 (7),           Kozala 2 (3)

Isključenja: Matulji   10 minuta,             Kozala 10 minuta

Rukometaši Matulja su kao domaćini na Kozali, ostvarili pobjedu i upisali nova dva boda protiv Kozale rezultatom 32:28. Utakmica nije opravdala očekivanja lokalnog derbija, jer su gledatelji vidjeli rastrganu igru s puno grešaka na objema stranama. U prvom dijelu igralo se gol za gol sve do 17. minute, kada su golom Petra Jelušića Matulji poveli 10:8.

Kada se očekivalo da se Matuljci počnu odvajati u rezultatu, uslijedile su vezane obrane Sorića i Kozala se vraća na 10:10, a to je bilo već 11. izjednačenje. Ipak u 22. minuti Matulji ulaze u seriju, odvajaju se i do kraja poluvremena vode 15:11, najviše zahvaljujući pogocima raspoloženog Antonija Jelušića.

U drugom dijelu Matulji zadržavaju vodstvo i nakon 35 minute dižu prednost na 22:15. Agresivna 5-1 obrana Kozale počela je popuštati, a s time se oslobodio Petar Jelušić i sa par efektnih pogodaka riješio susret.

Kozala se u 50. minuti vraća na podnošljivih 4 pogodaka zaostatka, ali za veći preokret više nije bilo snage.