Kup PGŽ: Rukometaši Kozale pobijedili Crikvenicu i osigurali polufinale protiv Trsata

Srijeda, 26. studenog 2014. 09:04 Napisao/la  SC

Utakmica 3. kola: Kozala - Crikvenica 25:22 (13:13). Kozala se na svojevrstan način revanširala Crikvenici za poraz u prvenstvu

Rukometaši Kozale pobijedili (25:22) su Crikvenicu u 3. kolu županijskog Kupa i ostvarili plasman u polufinale protiv Trsata. Pobjednik polufinalnog para u finalu igra protiv premijerligaša Zameta.

Kozala se na svojevrstan način revanširala Crikvenici za teški poraz u Prvoj HRL. U kvalitetnoj utakmicu odigranoj u dvorani Dinko Lukarić, domaći rukometaši bili su izrazito motivirani. Na obje strane su se igrale veoma čvrste obrane, a u realizaciji su prednjačila krila. Kod Kozale Dario Jeličić, kod gostiju Mateo Hrvatin. Cijelo prvo poluvrijeme se igralo pogodak za pogodak te se na odmor otišlo sa rezultatom 13:13.

Nastavak su bolje otvorili domaćini. Na vratima je stajao nesavladivi Luka Ćaćan, koji je utakmicu zaključio sa čak 20 obrana. Kozala je prvi put značajnije odmakla u 47. minuti, kada su stekli prednost 22:19.

Nakon minute predaha iskusna gostujuća momčad preko Paula Grozdeka dolazi na samo jedan pogodak zaostatka, ali Kozala nije dopustila poraz na svom parketu. Lijepom asistencijom za Broznića te kasnim pogotkom, mladi Antonio Brnić riješava utakmicu u korist Kozale.

Utakmicu su sudile Irena Pahor i Sanja Trbović.

KOZALA: Ćaćan, Brnić 2, Ribarić 4 (1), Sertić 2 (1), Broznić 5, Konjuh, Blažević 1, Briški 3, Jeličić 4, Bartolović 2, Radojčić, Zidarić, Vundač 1, Majer 1, Žiković, Bačić

CRIKVENICA: Dokoza, Hrvatin 7, Lolić 1, Erstić 1, Mijić, Derosi 2, Grozdek 3, Car, Baričević, Klić, Montanari 5 (2), Saršon, Stanić 3

Kup rukometaša PGŽ, 3. kolo: Kozala - Crikvenica 25:22 (13:13)