Kup: Kozala i NEXE odigrali utakmicu nakon koje je pljesak bio važniji od rezultata

Četvrtak, 20. veljače 2014. 23:35 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 1/8 finala Kupa: Kozala - NEXE 19:40 (13:17). Kozala je uspjela izjednačiti na 13:13 i tu je priča za domaće rukometaše stala

Osmina finala Kupa Hrvatske

KOZALA – NEXE 19:40 (13:17)

Dvorana “Dinko Lukarić”, Gledalaca: 400

Suci: Češki i Županić

KOZALA: Zidarić 1, Vukelić 1, Da. Sertić 5, Blažević 1, Glavaš 1, Briški 1, Vladika 1, Jelčić 1, Deak 1, Sorić, A. Tomić 2, Amančić, F. Tomić, Kalač 4, Dr. Sertić, Brnić

NEXE: P. Lelić, Dundović 2, Eter 7, F. Lelić 7, Tomas 3, Kružić 2, Vešligaj, Jurjević 2, Sokolić 4, Pivac, Božić Pavletić, Sakić 3, Vegar 1, Tomić 5, Ivić 4

Sedmerci: Kozala 3(8), NEXE 2(2)

Isključenja: Kozala 6 minuta, NEXE 6 minuta

Kozala se časnim porazom oprostila od Kupa Hrvatske. Gosti iz Našica slavili su rezultatom 19:40 u susretu koji je rješen na početku drugog dijela. Domaći igrači u prvom dijelu pošteno su namučili renomiranog protivnika, koji je susret shvatio vrlo ozbiljno i morao se potruditi da pokaže zašto je u vrhu hrvatskog rukometa.

Krenulo je brzim vodstvom gostiju 1:3, da bi u 5 minuti Blažević pogodio za prvo izjednačenje 3:3, a nakon toga u jednom napadu Perica Lelić dva puta brani udarce Deaka koji ne koristi priliku da Kozala povede. Istu priliku je imao Vukelić u 8. minuti kod rezultata 5:5, ali ponovo se ispriječio odlični vratar Perica Lelić, koji je do kraja poluvremena sakupio 13 obrana.

Od 10. minute NEXE ubrzava i diže rezultat u svoju korist. Kozala je imala još jedno izjednačenje kod 13:13, kada je Damir Sertić iz sedmerca “bezobraznim” suhim listom postigao pogodak. Tu je priča Kozale stala, jer gosti završavaju poluvrijeme 13:17, a odmah na početku drugog dijela rade seriju 4:0 i rezultatski bježe u pobjedu.

Riječanin u momčadi gostiju, Marin Kružić, u 43. minuti postiže 2 pogotka za vodstvo 16:28 i do kraja susreta rezultat se uglavnom dizao u korist gostiju. Na kraju velikih 19:40 za NEXE, ali rezultat koji se i na početku susreta znao nije bio prepreka da svi prisutni u dvorani dugotrajnim pljeskom pozdrave sve igrače i njihova vodstva na terenu.