Matulji upisali prvu pobjedu u novoj dvorani

Subota, 22. studenog 2014. 19:50 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 8. kola: Matulji – Senj 35:25 (15:9)

Dvorana Andrija Mohorovičić. Gledatelja: 100. Suci: Derušek i Stojaković.

MATULJI: Brajnović, Daskijević 2, N. Slavić, I. Slavić 3, Dobrinić 3, Sladić 8, Sorić, Feranda 5 , Bilobrk , Jelušić 1 , Samardžić ,  Melon 4 , Čuturić 3, Milih 6, Pešutić.

SENJ:Jeličić, Orlić 8, Pleša, Štokić 2, Lopac, Đekanović, Butorac 1, Zrinski,M. Kremenić, I.Kremenić 1, Filipović 7, Rukavina 2, Vodopić 1, Nekić, Brdar 3.

Sedmerci:  Matulji 2 (2), Senj 4 (3).

Isključenja:  Matulji 8, Senj 6 minuta.

Rukometaši Matulja ostvarili su prvu službenu pobjedu u svojoj dvorani od njezinog otvaranja. U susretu 8. Kola svladana je momčad Senja na vrlo uvjerljiv način sa konačnim rezultatom 35:25. Od samog početka susreta Matuljci su krenuli odlučno i već u 5. minuti imali prednost 4:0, te gostima iz Senja nisu pružili baš nikakvu šansu da se ozbiljnije približe.  U 18. minuti Nenad Sladić postiže efektan pogodak preko cijelog terena za visoko vodstvo 11:5 i gosti su sve dublje tonuli. Treba istaknuti odličnu partiju u prvom dijelu Matea Miliha, koji je imao stopostotnu realizaciju, ali prvo ime u domaćim redovima je povratnik u klub vratar Luka Sorić koji je svojim obranama izludio protivničke igrače.

U drugom dijelu Matulji vrlo brzo stižu na deset pogodaka prednosti, te trener Brajnović koristi priliku da gurne u igru igrače sa klupe. Gosti iz Senja vrlo brzo su se predali i susret završava sa konačnih deset pogodaka prednosti i dva nova boda za Matuljce. U domaćin redovima svakako treba istaći vratara Luku Sorića sa sakupljenih 20 obrana, a najbolji strijelci su bili Nenad Sladić sa 8 i Mateo Milih sa 6 pogodaka. Kod gostiju najzapaženiji su bili Andrija Orlić sa 8 i Jurica Filipović 7 pogodaka.