Četvrtak, 18. prosinca 2014. 19:52 Napisao  Patrik Mršnik

Finale: Kozala - Zamet 26:39 (13:18). Zamećani u osmini finala Kupa

Finale Kupa PGŽ za rukometaše

KOZALA - ZAMET 26:39 (13:18)

Dvorana Dinka Lukarića. Gledatelja 300.

Suci: Robert Bernobić i Nikša Kalčić. Nadzornik: Darko Tomović (svi Rijeka)

KOZALA: Ćaćan (8 obrana), Brnić 1, Negulić 2 (2), Mavrinac 1, Broznić 1, Konjuh, Blažević 2, Briški 1, Jeličić 1, Bartolović 2, Radojčić (1 obrana), Zidarić 3, Vundač 1, Bočina 1, Jaganjac 8 (3), Bačić 2 (1)

ZAMET: Đurica (9 obrana), Vučko 2, Samardžić 2 (1), Černeka, Uzelac, Stipčić 6, Ivković 9, Glavaš 4, Juričić (10 obrana), Golik 2, Jelušić 4, Slavić, Valković 5 (1), Jotić 3 (1), Majić 2

Sedmerci: Kozala 7 (6) Zamet 3 (3)

Isključenja: Kozala - Zamet 8 minuta

Crveni karton: Majić (55)

Rukometaši Zameta pobjednici su Kupa Primorsko-goranske županije. U finalu odigranom na Kozali rukometaši Valtera Matoševića i Marina Miškovića uvjerljivo su nadigrali domaću momčad rezultatom 26:39. Bila je to utakmica razmjerno jednosmjernog karaktera u kojoj se domaćin držao s premijerligaškom momčadi tek u prvih dvadeset minuta. Štoviše, Kozala je, iako u ulozi autsajdera bolje otvorila utakmicu, što je osim rezultata tada garantirao i psihološki učinak na parketu. Pred tristotinjak gledatelja rukometaši Dražena Radojčića nakon nekog vremena jednostavno su stali.

Teška ozljeda Marina Bočine
U 46. minuti susreta dvorana je utihnula. U duelu Ivana Majića i Marina Bočine igrač Kozale izvukao je deblji kraj. Bočina je dobio udarac u kojeno koje je 'izletjelo' iz ležišta, potpomognuto silinom udarca u podlogu. Na Kozalu je brzo stigla hitna pomoć, rukometaš je prevezen na kliniku u Lovran.

U vremenu u kojem je utakmica imala obilježja rezultatske neizvjesnosti Kozala je bila nekoliko puta u vodstvu. Prvi je pogodak djelo mladog Halila Jaganjaca, strijelca ukupno osam pogodaka. Izjednačio je Jotić u trećoj minuti iz prvog sedmerca na utakmici, igralo se gol za gol tako sve do pete minute kada Dario Jeličić zabija svoj jedini pogodak za 4:2 iz kontranapada. Tada je na scenu stupio Ivan Ivković. Desni vanjski rodom iz Trogira, na posudbi iz zagrebačkog Croatia Osiguranja zabio je prvi od devet svojih pogodaka za 4:3. Kazna za promašeni sedmerac Dine Bačića stigla je u vidu pogotka Jotića za izjednačenje. Domaćin ni tada nije posustao, Zidarić i Jaganjac zabijaju domaće pogotke za 7:7, Zamećani sve prate u stopu. Kozala je u vodstvu još samo dva puta (8:7 i 9:8), a nakon pogotka Halila Jaganjca iz sedmerca u 14. minuti sve je stalo za domaćine.

Kozala je bila bez gola punih trinaest minuta, dok su se Zametovi strijelci propisno izmjenjivali. Valković je izjednačio, zabijali su potom Vučko, Ivković, Stipčić pa i Golik za 9:14, nakon čega je opet Jaganjac zabio za Kozalu. Utakmica je već tada poprimila karakter bez konture, boje i mirisa, valjalo je Zametu odraditi formalnost pošto je izostao žešći otpor domačina u većem djelu susreta. Do poluvremena je ostalo pet pogodaka razlike, što je u nastavku bilo samo povećano.

U prvih 13. minuta nastavka Kozala je postigla tek tri pogotka (Broznić, Vundać, Bočina), Zamet je u 43. minuti imao vodstvo 16:27 ali i raspucane pojedince. Ivković, Valković, Glavaš, Jelušić, sve su to strijelci za Zamet u prvoj polovici nastavka. Zamet je tada ponovno napravio seriju 7:0, bilo je tek pitanje s kojom će razlikom u korist Zameta završiti utakmica. Završilo je 26:39, velikih trinaest pogodaka zametske prednosti koji zorno dočaravaju razliku u kvaliteti. Premijerligaš je prvoligaša ostavio daleko iza i plasirao se u osminu finala Kupa Hrvatske.