Kup PGŽ: Rukometaši Kozale uvjerljivo nadigrali Trsat za veliko finale protiv Zameta

Srijeda, 03. prosinca 2014. 23:05 Napisao  Patrik Mršnik

Susret poluzavršnice: Kozala - Trsat 35:29 (17:13). Rukometaši Kozale već su u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika ovoga susreta

Kup PGŽ za rukometaše - poluzavršnica

KOZALA - TRSAT 35:29 (17:13)

Dvorana Dinka Lukarića. Gledatelja 200.

Suci: Ivica Botičan i Dario Rupčić. Nadzornik: Žarko Burić (svi Rijeka)

KOZALA: Ćaćan, Brnić 2, Majer 2, Da. Sertić 4 (4), Broznić 2, Konjuh 3, Blažević 5, Briški, Jeličić 6, Bartolović, Radojčić, Zidarić 1, Vundać 2, Jaganjac 7, Dr. Sertić, Bačić 1

TRSAT: Rak, Štefok, Colić 3, Islamović, Prpić 2, Karadžija 2, Zakašek, Katić 8, Lazo, Jardas, Bjelovuk, Cvitan 3, Tadić 2, Zoranda 2, Polić 1, Kalac 6 (2)

Sedmerci: Kozala 4 (4) Trsat 2 (2)

Isključenja: Kozala 8 minuta Trsat 4 minute

Rukometaši Kozale već su u prvom poluvremenu riješili pitanje pobjednika ovoga susreta. Iako u trećeligaškom natjecanju Trsat nema poraza, morao ga je potpisati u dvorani Dinka Lukarića. Domaćin je u dvorani Dinka Lukarića potvrdio status drugog kluba u gradu, sljedeće srijede na istom će mjestu pokušati skinuti skalp Zametu i kvalificirati se u hrvatski kup. Lanjski ogled protiv našičkog NEXE-a još se pamti, no za nove oglede s najboljima najprije se valja obračunati protiv Zameta za sedam dana.

Jedino trsatsko vodstvo bilo je kod 2:1, sve je ostalo pripalo Kozali. Goste je u početku svojim obranama držao Andro Rak, mladi vratar Trsata nije se kasnije mogao nositi s raznovrsnim napadima domaćina. Bilo je golova iz vana (Bačić), iz kontri i s krila (Jeličić), ali i iz sedmeraca (Sertić). U desetoj minuti susreta Kozalčani odlaze na 5:3, gosti se približavaju tek na 6:5 jednim od čak sedam pogodaka Ive Katića u prvom poluvremenu. Serijom Zidarića i Sertića Kozala u sedamnaestoj minuti vodi 9:5, isti je igrač iz sedmerca povećao na 13:8. Do velikog odmora domaći su uspješno održavali prednost, na 16:10 postavio je kadetski reprezentativac Halil Jaganjac u 28. minuti. Prvenstveno zbog raspoloženog Katića Trsat je na predahu imao prihvatljivih četiri pogotka zaostatka.

Prednost Kozale u nastavku je samo rasla, Jaganjac je u 36. minuti pogodio za 22:16, realizirao je potom dvije kontre Majer, da bi zgoditkom Jeličića nakon deset minuta u nastavku bilo 25:18. Imali su rukometaši Kozale i deset pogodaka prednosti (29:19) u četrdeset i trećoj minuti, do kraja susreta njihova se prednost samo kozmetički smanjila.

Sedam pogodaka dao je Jaganjac, šest Jeličić u uvjerljivoj pobjedi Kozale. Trsaćani su imali raspoloženije najbolje strijelce, Katić je zabio osam, Kalac šest pogodaka.