Juniorsko SP: Rukometašice poražene od Koreje u trećem kolu

Srijeda, 02. srpnja 2014. 20:09 Napisao/la  Nenad Daskijević

Skupina A, 3. kolo: Hrvatska - Koreja 27:29 (9:11)

Hrvatske juniorke ove su srijede zaigrale i u svom trećem susretu na Svjetskom prvenstvu te su u Dugom Selu snage odmjerile s reprezentacijom Koreje. Nakon slavlja nad Urugvajem te Kazahstanom Hrvatice su pretrpjele i prvi poraz, a bolja od njih bila je Koreja.

Uvodne minute susreta pripale su Koreji koja se odmah odvojila na 3:0 te je Hrvatska tek sredinom prvoga poluvremena uhvatila priključak i izjednačila rezultat (5:5). Međutim, Koreja je nastavila u boljem ritmu te se ponovno odvojila i osigurala vrlo dobrih 9:5, ali izabraniceNevena Hrupeca do isteka 30. minute ipak smanjuju zaostatak na 9:11.

Koreja je bolja bila i u prvim minutama drugoga dijela kada povećava svoje vodstvo da bi hrvatske juniorke ponovno izjednačile rezultat u 41. minuti (17:17). Do kraja susreta Koreja se ipak vraća u vodstvo te slavi 29:27.

U četvrtak od 18.15 Hrvatska se sastaje s favoritom skupine A, reprezentacijom Norveške.

Hrvatska - Koreja 27:29 (9:11)