Juniorsko SP: Hrvatske rukometašice svladale Švedsku u borbi za plasman od 9. do 16. mjesta

Srijeda, 09. srpnja 2014. 18:30 Napisao/la  SC

Utakmica za plasman od 9. do 16. mjesta: Hrvatska - Švedska 26:24 (12:14)

Hrvatska juniorska reprezentacija u ponedjeljak u Koprivnici u osmini finala Svjetskog prvenstva nije uspjela svladati Nizozemsku te se stoga vratila u Dugo Selo gdje će u naredna tri susreta pokušati izboriti što bolji konačan plasman. U prvom susretu snage je odmjerila sa Švedskom te je izborila sigurno slavlje 26:24.

Ponovno Hrvatice nisu dobro ušle u susret, Šveđanke su se stoga odvojile na 3:1 što čuvaju i u nastavku (6:3), a iako se Hrvatska uspijeva polako razbuditi i smanjiti svoj zaostatak na pogodak razlike pa čak i izjednačiti na 11:11 pred sam kraj prvoga poluvremena, Švedska biva bolja i na predah odlazi s vodstvom 14:12.

Bolje su hrvatske juniorke bile u drugom dijelu susreta kojeg otvaraju s dva uzastopna pogotka za izjednačenje 14:14 nakon čega se na terenu odvija prava borba. Hrvatska nakon devet minuta igre uspijeva osigurati prvo vodstvo (18:17), odlaze potom Hrvatice i na dva pogotka prednosti, a iako Šveđanke ubrzo hvataju priključak hrvatske rukometašice uspijevaju se nanovo odvojiti (22:19) i svoju prednost čuvaju do samoga kraja kada slave 26:24 te ih u četvrtak očekuje susret sa Češkom.

Odlična je kod Hrvatske bila Josipa Mamić s pet pogodaka, vratarka Ivana Kapitanović i Gabrijela Bešen sakupile su zajedno 19 obrana, dok se kod Švedske istaknula Julia Eriksson s devet golova, a vratarke Hanna Daglund i Jessica Ryde obranile su ukupno deset lopti.

U nastavku turnira Hrvatska će se susresti s češkom (četvrtak, 18 sati), a konačna plasman utvrdit će se u subotu, kada će izabranice Nevena Hrupeca odigrati treću i posljednju utakmicu za plasman.

HRVATSKA - ŠVEDSKA 26:24 (12:14)

HRVATSKA: Posavec, Halili 2, Blažević 4, Dežić 4, Milosavljević 3, Domijan 2, Bukvić, Kapitanović, Debelić 1, Bešen, Mamić 5, Mičijević 1, Maljak, Pavlović 3, Borković, Kalaus 1

ŠVEDSKA: Daglund 1, Nordstrom 1, Lindberg, Johansson, Gustin, Massing, Nilsson 2, Ryde, Eriksson 8, Sodren, Ahlen 7, Sundberg 4, Lindvall 1