2. HRL: Rukometaši Senja nakon derbija u Ogulinu stigli nadomak Prve HRL

Srijeda, 28. veljače 2024. 08:34 Napisao/la  B. K.

Nakon 11 kola Ogulin ostao jedini klub koji je ove sezone uspio pobijediti lidera

Senjsko slavlje u Ogulinu

Druga HRL - Zapad, 11. kolo:

Rukometaši Ogulina i Senja odigrali su neodlučeno (27:27) derbi kola pred 400-tinjak gledatelja među kojima su gosti imali stotinjak svojih navijača.

Utakmica je osim regionalnog naboja imala naglašeno natjecateljsku draž, Ogulin je u 2. kolu pobijedio u Senju (25:24), za domaćine utakmica je bila presudna u borbi za titulu prvaka.

Samo je eventualna pobjeda Ogulinu pružala realnije šanse da se domogne prvog mjesta, pa se očekivala neizvjesna i agresivna utakmica u kojoj su domaćini dobili dva crvena kartona (Drašković 57, Gašparović 38).

Puno su agresivnije igrali domaćini u prvom poluvremenu (16:12) da bi u nastavku Senjani polako dizali ritam igre kako je vrijeme odmicalo.

Zadnjih dvadesetak minuta gosti su preuzeli inicijativu, nakon što su zadnji put vodili u 5. minuti (3:2), Senjani su prvi put izjednačili u 48. minuti (22:22), prvo vodstvo u drugom dijelu utakmice stekli su u 51. minuti (24:23).

Ogulin je četiri minute prije kraja stekao dva pogotka prednosti (26:24), ali su Senjani preokrenuli rezultat uzastopnim pogocima Stipetića (7m), Sabe i Miliha da bi Gaši izjednačio (27:27) u samoj završnici.

Nakon 11 kola Ogulin je ostao jedini klub koji je ove sezone uspio pobijediti lidera, dok je Senj remijem u Ogulinu stigao nadomak Prve HNL - Jug.

OGULIN - SENJ 27:27(16:12)
OGULIN: Cipek 8, Gaši 3, D. Poljak, Drašković 3, Stipetić 1, Bertović, Vučić, Filipović, Turković 6, M. Poljak 2, Gašparović 2, Matijašić, Perković, A. Poljak 2
SENJ: M. Nekić, D. Stipetić 5, Kaldi 4, Stipetić, Nekić, Kosanović 5, Pleša, F. Nekić, Deželjin 1, Milih 2, Rukavina, Ćosić 2, Šikić, Sabo 6, Baldo 2, Jeličić

MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA - GOSPIĆ 34:26 (16:13)
MORNAR DRAMALJ-CRIKVENICA: V. Matejčić 1, Oroši, Dragičević, Rak, Vuković 2, Margeta, Azirović 9, Marošević 8, Zrinski, B. Matejčić 3, Derossi 1, Manestar 7, Troskot, Jurković 1, Radanović, Mijić 2
GOSPIĆ: Kolačević, Hećimović 1, Jergović 2, Bukovac 2, Čović 2, Jelić 5, Korečić, Koljđeraj, Devčić, Crnković, Ratković, Pavelić 8, Milković 6

POREČ II - ZAMET II 31:31(18:19)
POREČ II: Aleksić, Perhat, Markotić, Dinić, Štifanić 4, Vernik, Andrić 3, Labinac, Tomašević 1, Varljen 10, Matošević, Žiković 1, Rakovac, Rusak, Jelić 9, Sulejmani 3
ZAMET II: Tončinić 4, Palačković, Perić 1, Strbad, Srdoč, Mijatović 3, Reljanović 9, Klić 2, Krapić 2, Stojčević, Babić, Mlinac, Maček, Nadović 3, Tonsa, Imeraj 7