Nedjelja, 09. ožujka 2014. 20:40 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 15. kola: Murvica - Orijent Presoflex 29:33 (15:15)

MURVICA - ORIJENT PRESOFLEX 29:33 (15:15)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 130. Suci: Grubor (Poreč) - Žepčan (Umag).

MURVICA: Babić (4), Mandekić (14+2), Kutija 8 (1), Papić, Nježić, Hodžić 3, Smoljan, Filipović 3, Karačić 3, Tomić 2, Martulaš 1, Grozdek, Jovanović, Uremović 6, Žorić 3.

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić (9+2), Đukić (2), Zec, Juričić 15 (2), Marjanović 3, Samardžić 2 (1), Babić, Skorić 7 (3), Vračar, Branković 1, Komadina, Zugan 1, Debelić 4, Đukić, Laser, Stojanović.

Sedmerci: Murvica 3 (1), Orijent Presoflex 8 (6). Isključenja: Murvica 6 , Orijent Presoflex 6 minuta.

Vrlo uspješno i zasluženo igračice Orijent Presoflexa uzvratile su Murvici za jesenski poraz u Rijeci. Gošće su iznenadile obranom, koja je tjerala domaće  igračice u seriju pogrešaka. Trener Lučičanin zaigrao je zonu 4-2, s prelaskom na 3-3, ali bila su i razdoblja igre u kojima su i po četiri igračice jurile i tražile loptu po sredini terena. Čak 17 izjednačenja rezultata dizali su tenzije na pristojno popunjenim tribinama Gradske sportske dvorane.

Dio gledatelja pratio je TV prijenos rukometaša Crikvenice iz Splita, ali događanja na terenu, vratili su gledatelje u dvoranu. Murvica je vodila 11:8, ali je nakon domaće minute odmora iz koje igračice Zvonimira Kutije nisu izvukle neku pouku, serijom gošći 1:5 izgubile prednost i vodstvo.  U prvom dijelu utakmice i domaće golmanice imale su dobar učinak i Murvicu održavale u vodstvu, kao što je to u nastavku učinila Sabrina Spahić, koja je u razdoblju posljednjih petnaestak minuta obranila dva sedmerca Maji Kutiji i dvije kontre Zorićki i Hodžićki.

Ivana Juričić kod gošći bila je nerješiva enigma  za obranu Murvice, o čemu govori i 15 postignutih pogodaka, od kojih čak deset u nastavku.  U 47. minuti Murvica vodi sa velikih 27:24, ali tri minute kasnije već je 27:27. Završnica potpuno u znaku raspoloženijih gošći, koje su imale i nešto više fizičke spreme.  Ipak, presudne su bile tehničke pogreške Murvice, koja ih je tijekom utakmice sakupila čak 27 (1 koraci, 9 krivih dodavanja, 9 promašaja gola, 6 probijanja i 2 prestupa) uz već navedeni učinak vratarki. S druge strane ritam i rizik odvažne obrane gošći, ipak je broj tehničkih pogrešaka ostavio na 17 (1 koraci, 5 krivih dodavanja, 7 promašaja gola, 3 probijanja i 1 prestup), odnosno čak velikih 10 pogrešaka manje od Murvice.