DRUGA LIGA RUKOMETAŠICA

Orijent uvjerljiv protiv Senie, Zamet 2 poražen

Subota, 15. veljače 2014. 17:04 Napisao/la  P. M.

Utakmice 12. kola: Orijent Presoflex - Senia 38:29 (17:12), Zamet 2 - Lokomotiva 2 29:37 (16:19)

Druga HRL zapad - žene, 12. kolo

ORIJENT PRESOFLEX - SENIA 38:29 (17:12)

Dvorana 3. maj, Rijeka. Gledatelja 50.

Suci: Matejčić i Tomović (oba Rijeka). Nadzornik: Krajc (Zagreb)

ORIJENT PRESOFLEX: Spahić (15 obrana), Zec, Juričić 5, Marjanović 1, Samardžić 8 (1), Babić, Skorić 11 (7), Branković, Matković, Komadina 2, Zugan 7, Debelić 1, Laser 2, Pol 1, Vračar, Stojanović

SENIA: Legac (13 obrana), Lekaj 4 (1), V. Rukavina 4, Butolo 4, Koričić 1, Deželjin, S. Orlić 2, D. Rukavina, F. Orlić 5 (2), Tomljanović 3, Katalinić (3 obrane), Nekić 3, Babić 2, Šarić, Hajdini

Sedmerci: Orijent Presoflex 9 (8), Senia 6 (3)

Isključenja: Orijent Presoflex 4 minute, Senia 10 minuta

Crveni karton: Tomljanović (40)

Rukometašice Orijenta slavile su u prvom ovogodišnjem susretu u sklopu zapadne skupine Druge lige. Senia nije predstavljala veću prijetnju za uigranu ekipu Sanjina Lučičanina koja je već u uvodnim minutama susreta otklonila sve tenzije i pitanja oko pobjednika. Opravdale su tako Orijentašice ulogu favorita.

Orijentašice su u prvom dijelu pokazale zašto su već redovne osvajačice drugoligaške krune u zapadnoj skupini. Nakon kratke početne neizvjesnosti prisebnošću ponajbolje igračice na terenu Ivone Skorić odlaze domaćice na 4-2 nakon osam minuta igre. Skorić je i autorica gola za 9-5 na pola prvoga dijela, kada je pravodobnom reakcijom presjekla gostujući napad i sama realizirala kontru. Gošće iz Senja djelovale su poprilično bezidejno u napadu, a nije im u prilog išla niti vrlo koncentrirana igra Orijentašica u obrambenom segmentu. Na vratima se s dva obranjena sedmerca u prvom dijelu istaknula Spahić. Nakon što je u uvodu obrfanila penal Lekaj, nadmudrila je domaća vratarka i Orlić, pročitavši njen udarac s crte. Nakon odlaska na 9-5 gošće se nisu približavale na manje od četiri pogotka zaostatka. S lijevoga je krila četiri piuta pogodila Zugan, pet je dodala Samardžić. Moglo je biti i šest, da gostujuća vratarka Legac nije pročitala i obranila njen sedmerac.

U nastavku razlika je samo rasla do konačnih jedanaest pogodaka prednosti za domaće igračice koje su suvereno krenule u nastavak prvenstva. Jedanaest puta zabila je Skorić, osam je dodala Samardžić a sedam Zugan za uvjerljiv start proljetnog dijela Druge lige.

ZAMET 2 - LOKOMOTIVA 2 29:37 (16:19)

Centar Zamet. Gledatelja 50

Suci: Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag). Nadzornik: Ahmed Njuhović (Zagreb)

ZAMET 2: Škrinjar, Brkljača 3, Dundović 2, Stanić 3, Martinović, Jelenović 6, Bradanović, Židek 7, Silli 1, Toskić, Jurčić 2, Matičić 1, Visković 1, Orešković 3

LOKOMOTIVA 2: Sertić, Čalušić 7, Vlašić 4, Burić, Markov 3, Krešić 14, Božić, Spajić, Lisjak 5, Koščec, Tvorić 4

Sedmerci: Zamet 2 4 (3), Lokomotiva 2 1 (1)

Isključenja: Zamet 2 6 minuta, Lokomotiva 2 8 minuta

Rukometašice druge ekipe zagrebačke Lokomotive slavile su u derbiju dvanaestog kola zapadne skupine drugoligašica protiv Zamećanki. Četrnaest puta mrežu domaćica zatresla je Ivana Krešić, i time svojoj ekipi trasirala put ka nastavku izjednačene borbe s Orijentašicama na ljestvici. Lokomotiva i Orijent tako i nakon prvog proljetnog kola imaju po dvadeset i dva boda.