2. liga rukometašica: Iva Stanić donijela pobjedu Zametu kod Senije, Murvica svladala Zaprešić

Nedjelja, 23. veljače 2014. 14:08 Napisao/la  SC

Utakmica 13. kola: Senia - Zamet II 29:30 (14:16), Murvica - Zaprešić 34:29 (16:13)

Druga liga rukometašica - zapad, 13. kolo

SENIA - ZAMET II 29:30 (14:16)

Robert Barbić Beli. Gledatelja: 200. Suci: Dvoršek i Stojakovića (oba Zagreb).

SENIA: Legac, Lekaj 2 (2), V. Rukavina, Butolo 4, Koričić, Deželjin, S. Orlić 4, D. Rukavina, F. Orlić 1, Tomljanović 11 (3), Katalinić, Nekić 1, Babić 6, Hajdini, Šarić.

ZAMET II: Brkljača 4 (3), Dundović 2, Stanić 5, Martinović 2, Jelenović 3, Bradanović, Židek 4, Silli 2, Toskić, Juričić 1, Matičić 5, Visković 1, Orešković 1 (1).

Sedmerci: Senia 8 (6), Zamet II 4 (4). Isključenja: Senia 4, Zamet II 6 minuta.

Rukometašice Zameta II slavile su protiv Senije u lokalnom derbiju. Završnica je bila uzbudljiva, u zadnje dvije minute kod 28:28 Iva Stanić postigla je dva pogotka koja su na kraju donijela gošćama bodove.Veći dio utakmice prošao je u egalu, gošće su na poluvremenu imale dva gola prednosti, ali je Senia u nastavku okrenula na 21:18. Zamet je uhvatio priključak i u samoj završnici stigao do pobjede.

MURVICA - ZAPREŠIĆ 34:29 (16:13)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 80. Suci: Matejčić - Tomović (Rijeka).

MURVICA: Babić, Mandekić, Kutija 6 (3), Papić, Nježić, Hodžić 8, Grozdek 2, Smoljan 1, Filipović 1, Karačić 1, Tomić 1, Martulaš, Jovanović 1, Poslek, Uremović  8, Zorić 4.

ZAPREŠIĆ: Janton, Čović, Leto, Azinović 7 (1), Gojević 1, Brdovčak 4, Benko 4, Rončević 4, Matušek, Zver, Lažeta 9 (5), Grabovac.

Nakon vodstva od 7:1 domaće igračice su se malo opustile, pa je Zaprešić zaprijetio i nakon dvadesetak minuta igre i izjednačio (10:10). I u nastavku Murvica se odvaja, gošće stižu, ali za snažnu završnicu predvođenu efikasnim Uremović, Hodžić i Kutijom više nije bilo povratka. Desetak minuta prije kraja utakmice, pri plus osam za Murvicu (30:22) u igru su ušle i sve mlade igračice sa klupe i upisale se u listu strijelaca.