DRUGA LIGA RUKOMETAŠA

Matulji kod kuće poraženi od Rovinja

Subota, 28. veljače 2015. 20:00 Napisao/la  Nenad Daskijević

Susret 14. kola: Matulji - Rovinj 25:28 (12:12). Gosti su zasluženo odnijeli bodove iz matuljske dvorane

Druga liga rukometaša - 14. kolo

MATULJI – ROVINJ 25:28 (12:12)

Dvorana Andrija Mohorovičić, Matulji. Gledatelja 50

Suci: Matić i Orešković

MATULJI: Brajnović, N. Slavić, Daskijević 2, I. Slavić, Francetić, Sladić 8, Mudrić 2, Bilobrk 2, Melon 1, Milih 3, Sorić, Feranda 2, Ratkajec 4, Samardžić 1

ROVINJ: Gašpić, Đuričić 7, Radović, Bašić, Jagić 5, Baričević, Vrdoljak 1, Đukanović 4, Čabran, Živolić 2, Serafin, Zarev, Relić, Begzić 9, Orbanić, Bosazzi

Sedmerci: Matulji 3(3) Rovinj 4(3)

Isključenja: Matulji 4 minute, Rovinj 6 minuta

Momčad Matulja doživjela je novi poraz na domaćem terenu. U susretu 14. kola bolji su bili gosti iz Rovinja sa konačnim rezultatom 25:28.

Prvi dio susreta pretekao je u rezultatski izjednačenoj igri gdje niti jedna momčad nije uspjela steći veću prednost od dva pogodka. Matuljce je u neizvjesnosti držao vratar Luka Sorić (19 obrana do kraja susreta), a goste iskusni Dario Jagić koji je vodio svoju momčad u svim segmentima igre.

Na početku drugog dijela Matulji su poveli 14:13, ali na kraju se to pokazalo i kao zadnja prednost do kraja susreta. Domaći igrači izgubili su koncentraciju i tokom igre sve više brzopleto gubili lopte u napadu, a Renato Đuričić je, najprije u 43. minuti doveo Rovinj u vodstvo 17:20 i zatim u 53 minuti 21:24, što je bilo dovoljno za konačno slavlje gostiju. Rovinjani su zasluženo odnijeli vrijedne bodove, a Matuljci bi morali pod hitno mjenjati pristup igri, ako žele osvajati bodove koji bi im osigurali drugoligaški status. U ovom susretu za pohvaliti je već spomenuti vratar Luka Sorić, te najiskusniji Nenad Sladić sa 8 pogodaka, a kod gostiju Samir Begzić sa 9 pogodaka.