2. HRL: Trsat bolji od druge momčadi PPD Zagreba, Mornar poražen od Petrinje

Ponedjeljak, 22. veljače 2016. 13:02 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Rezultati 13. kola: Trsat - PPD Zagreb II 31:30 (14:15), Mornar - Petrinja 29:32 (14:14)

Druga HRL - zapad (M) - 13. Kolo

TRSAT - PPD ZAGREB II 31:30 (14:15)

Dvorana Mladosti. Gledatelja 200.

Suci: Krmek (Rijeka) - Prpić (Kostrena).

TRSAT: Rak, Vundač, Bjelovuk 5, Ćolić 2, Katić 5, Prpić 1, Pavletić, Šćulac 4, Zakšek, Francetić, Mrđen, Bačić 11 (3), Ujević, Čuturić, Katić, Polić 2.

PPD ZAGREB II: Žigrović 1, Parač 3. Gošić, Vusić 4, Panjan, Strbad 8 (3), Račić 1, Mostovac, Turčić 5, Curić 5, Negran 3.

Mladići s Trsata pokazali su protiv rezervista Zagreba zrelost i veliki karakter.

Tijekom velikog dijela utakmice, sve do posljednjih deset minuta vodili su gosti. Trsat je prvi puta poveo 25:24. Na novi iskorak gostiju u smiraju utakmice, momčad trenera Ivana Marenčića imala je odgovor i stigla do druge uzastopne prvenstvene pobjede u furioznoj zašnici.

Efikasni Bašić imao je veliku podršku raspoloženih suigrača Bjelovuka, Katića i Šćulca, ali su u vrijednoj pobjedi debitanta svi pridonijeli vrlo dobrom igrom.

MORNAR - PETRINJA 29:32 (14:14)

Gradska sportska dvorana u Crikvenici. Gledatelja 120.

Suci: Luketić - Tomović (Rijeka).

MORNAR: Liridonu (5), Car (3), Matejčić 1, Čupić 6, Jurić, Vodopić, Britvić, Sladić 9 (4), Mudrić 1, Jelovac 5 (1), Feranda 5, Mutiši, Mazzarolli, Oroši, Knežević, Domijan 2.

PETRINJA: Žugaj (16), Nenadić (1), Marjanović 6 (3), Pentek, Hoić 1, Martinović 9 (2), Dobrić 7, Peršić 1, Pucović 2, Čunčić 3, Duvančić, Kokan 3

Htjenje i žustrina domaćih igrača splasnula je u drugom poluvremenu, a posebno nakon isključenja vratara Zene u 28. minuti utakmice.

Gosti sa sjajnim Jakovom Žugajom na golu, pokazali su se kao odlična i vrlo ujednačena momčad, dok su igrači Mornara uz brojne oscilacije i tehničke pogreške imali nekoliko pojedinaca koji su iskakali, ali su bili nedovoljno kompaktni za konačnu pobjedu.