Nedjelja, 17. studenog 2013. 20:38 Napisao/la  SC

Utakmice 7. kol: Murvica - Lokomotiva II 28:29, Arena - Senia 32:23

Druga liga rukometašica - zapad

MURVICA - LOKOMOTIVA II 28:29 (11:15)

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 280. Suci: Bišćan (Karlovac) - Marošević (Sveta Marija).

MURVICA: Rebić-Račić (18 + 1 obrana), Mandekić (5 obrana), Kutija 3, Papić, Nježić, Hodžić 6, Smoljan 1, Filipović, Karačić 1, Martulaš 1, Grozdek, Jovanović 3, Poslek, Uremović 9, Zorić 4, Visković.

LOKOMOTIVA II: Sertić (7 obrana), Birin (2+1 obrana), Krsnik, Čalušić, Kettkaradak, Jelić-Balta, Borić 2, Krešić 9 (3), Božić, Lisjak 2, Koščec 7, Tvorić 5, Spajić 4, Jutriša.

Sedmerci: Murvica 1 (-), Lokomotiva II 4 (3). Isključenja: Murvica 8 minuta, Lokomotiva II 14 minuta.

Mlade igračice Murvice iz Crikvenice dobro su se ukazale na ženskoj rukometnoj karti hrvatskog rukometa. Rekla je to nakon dramatične utakmice, legenda hrvatskog rukometa - Nataša Kolega, koja vodi vodeću ekipu Druge lige zapad. U rijetko viđenoj sportskoj priredbi, gošće su imale nešto više smirenosti i manje tehničkih pogrešaka. U svim ostalim elementima rukometne igre ravnopravno su parirale „lokosicama“.

Krenulo je loše po domaće igračice. Usprkos dobrim obranama Sare Mandekić, Lokomotiva je povela 0:3, a nakon petnaestak minuta bilo je već i velikih 5:12. A onda počinje lov za tom velikom razlikom. U 22. minuti na gol Murvice dolazi Nikola Rebić - Račić i u svojoj velikoj, nadahnutoj prezentaciji zaustavlja gošće. Do kraja utakmice sakupila je velikih 18 obrana. Odmah na početku drugoga dijela utakmice Murvica je već na 14:15. Mlada Tamara Jovanović sa dva uzastopna pogotka, Murvicu približava svojem velikom protivniku. Amela Hodžić juri dvoranom, a Karmen Uremović kreće u simultanku sa gostujućim vratarkama.

Trema i prilika da se dođe do novog pothvata čine svoje. Domaće igračice sakupile su tijekom utakmice čak 23 tehničke pogreške (kriva dodavanja, promaši gola, koraci i sl), prema 13 gostujućih, što je u konačnici presudilo pobjednika.

Irma Zorić u 48. minuti diže atmosferu na tribinama izjednačujućim pogotkom za 21:21. U posljednjoj minuti utakmice domaći trener uvodi i sedmu igračicu i uspijeva stići na konačnih 28:29. Ne toliko kvalitetna, koliko zanimljiva utakmica izmamila je po posljednjem zvižduku dobrog sudačkog para veliki aplauz za prezentaciju obje ekipe. Kod gošći prednjačile su poduzetne Krešić i Koščec koje su sačuvale nepobjedivost gošći i trenerice Nataše Kolege, koja je za razliku od prvog poluvremena, koje je mirno odsjedila na klupi, u nastavku živahno vodila ekipu stojeći i bodreći svoju djevojke. (S. Lončarić)

ARENA - SENIA 32:23 (17:11)

Dom sportova Mate Parlov. Gledatelja: 75. Sutkinje: Pahor i Trbović (oboje Rijeka).

ARENA: Kocijančić, Šabić, Šekuljica 3, L. Vukić 5 (4), Raspudić 7, Gaborović, T. Rodić 1, D. Vukić, Maras, Buršić 5, Erceg, Banović, Mikolić 11, D. Rodić, Rabar.

SENIA: Legac, Lekaj 4 (3), V. Rukavina 1, Butolo 1, Koričić 1 (1), Deželjin, S. Orlić 1, D. Rukavina, F. Orlić 4 (2), Tomljanović 6, Katalinić, Nekić, Babić 3, Hajdini 2 (1), Šarić.

Sedmerci: Arena 4 (4), Senia 10 (7). Isključenja: Arena 16, Senia 4 minute.

Rukometašice Senije poražene su na gostovanju u Puli. Domaćin je pove 4:1, Senia se vratila u egal. Ubrzo su rukometašice Arene novom serijom 5:0 riješile pitanje pobjednika.