2. HRL: Rukometašice Murvica za igru protiv Ivanića dobile spontani pljesak s tribina

Nedjelja, 14. veljače 2016. 19:31 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 12. kola: Murvica - Ivanić 25:18 (14:10). Dobro popunjene tribine mogle su uživati u sjajnoj večeri ekipe trenera Mladena Prskala

Druga liga rukometašica - 12. kolo

MURVICA - IVANIĆ 25:18 (14:10)

Gradska sportska dvorana. Gledalaca: 150.

Suci: Matko i Toni Butorović (Zagreb).

MURVICA: Antić (2), Mandekić (13), Ljubanović, Papić 1 (1), Skorić 5, Juričić 3, Smoljan, Filipović 2, Tomić 1, Djak, Grozdek, Tus 5, Butković 8 (5).

IVANIĆ: Bukovina (9+1), Petreković, Forko 1 (1), Krznarić 1, Mrazović 4, Krnjević 2, Pezić 6 (2), Ajduk, Žerjavić, Hren, Orlović 5, Gunjača.

Sedmerci: Murvica 5 (4), Ivanić 3 (3).

Isključenja: Murvica 6 minuta, Ivanić 2 minute.

Na proljetnom startu Druge lige - zapad, u Crikvenici je gostovala drugoplasirana ekipa lige.

Murvica je ostvarila sjajnu pobjedu zahvaljujući prije svega čvrstoj igri u obrani, te brzom i nepredvidivom napadu. Nekoliko vrlo važnih lopti zaustavila je i domaća vratarka Sara Mandekić posebno do dvadesete minute utakmice, kada su domaće igračice ostvarile velikih 12:5 i 14:7.

Brza Marija Tus, Ivana Juričić i svestrana Antonija Butković posebno do odmora pretrčavale su gostujuću obranu, a Ivona Skorić pogađala je iz svih mogućih i nemogućih pozicija.

Dobro popunjene tribine, kao i uvijek kada igra Murvica mogle su uživati u sjajnoj večeri ekipe trenera Mladena Prskala.

Čudesnih 19:4 za Murvicu
Gošće su imale i bučnu pomoć svojih nasljednica. Djevojčice (2002/3 godište) su tijekom jutra igrale jednu od kvalifikacijskih grupa u svojem uzrastu upravo u Crikvenici.
Vrijedno je spomenuti i sraz Murvice i Ivanića u tom uzrastu. Rezultat je bio čudesnih 19:4 za Murvicu, sa kojim se  ekipa Zvnomira Kutije najvjerovatnije plasirala na državnu prvenstvo.
Taj uspjeh ostvariti će skoro sigurno i kadetkinje, koje do PH imaju dva kruga sa po dvije utakmice. Sve četiri utakmice igrat će se u Crikvenici, a nadama Murvice treba još samo jedna pobjeda!

Tempo, brojne istrčane kontre, odlično bočno kretanje u obrani (5-1) i sa dirigentom domaće obrane Petrom Filipović slomile su gošće, koje su uoči utakmice znale za poraz vodeće Arene od Lokomotive II. Pobjeda bi Ivanića pogurala za priključak vrhu.

A u nastavku krenulo je još i gore za gošće. Murvica je vratila +7 iz sredine prvog poluvremena i sačuvala prednost do kraja.

Stjecao se dojam da domaće igračice bez problema mogu odigrati još jedno poluvrijeme sa istim opterećenjem, jer je Prskalo počeo sa vještim zamjenama odmarati udarnu postavu za jaki finiš.

Na kraju dugi i spontani aplauz gledatelja, koji su ustali sa svojih mjesta i srdačno pozdravile veliku pobjedu.