2. HRL: Rukometašice Murvica pobijedile Rudar unatoč 16 minuta bez realizacije

Ponedjeljak, 05. listopada 2015. 10:36 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Utakmica 2. kola: Murvica - Rudar 20:16. U drugo (13:10) poluvrijeme krenule su domaće igračice furiozno i u 37. minuti stale pri rezultatu 17:11

Druga liga rukometašica - 2. kolo

MURVICA - RUDAR 20:16 13:10

Gradska sportska dvorana. Gledatelja: 120.

Sutkinje: Bagarić - Cvetko (obje Zagreb).

MURVICA: Mandekić (15+2), Papić, Ljubanović, Juričić 1, Posarić, Smoljan, Filipović, Karačić, Uremović 3, Tomić 1, Djak, Grozdek 2, Skorić 4, Poslek, Tus 5, Butkovič 4 (3).

RUDAR: Zupičić (12+2), Nina Zahtila, Peršić 1, Kogej, V. Belušić, Zenković, Lepinjica 3, Kelentrić 2, Natali Zahtila 3, Vrkić, D. Belušić 2, Jelčić, Zenković 4, Jusić 1, Kudić, Smolica.

Sedmerci: Murvica 5 (3), Rudar 4 (2).

Isključenja: Murvica 14 minuta, Rudar 8 minuta.

Zanimljiv pozdrav stručnih stožera uoči utakmice. Na domaćoj klupi uz Zvonka Kutiju i dva nekadašnja igrača Rudara - Mladen Prskalo i Ramiz Džekić, kod gostiju Diego Datos, suigrač domaćeg trenera unazad dvadeset godina.

Utakmica nimalo kurtoazna, ležerna i opuštena. Naprotiv, oštro je iskrilo sa obje strane, što se vidi i po broju isključenja i intervencija medicinskih službi. Nakon početnog izjednačenog odmjeravanja snaga, u 10. minuti utakmice obje su vratarke već imale po pet obrana. Do kraja sakupile su još tri puta toliko, a obranile su i po dva sedmerca.

Ulazak u dvadesetu minutu utakmice obilježila je serija od tri uzastopna pogotka odlične Marije Tus, za odvajanje na 11:7. Ojačana vanjska linija domaćih dobila je eksplozivnost dolaskom Ivone Skorić i Ivane Juričić iz Orijent-Presoflexa. Sa druge strane Emili Zenković je parirala domaćim igračicama, ali je zbog odlične obrane Petre Filipović u zoni 5-1 počela gubiti dah i eksplozivost.

Mlada razigravačica Murvice ostala je bez realizacije u ovoj utakmici, što vjerovatno ni sama ne pamti kada se dogodilo, ali je tijekom utakmice koju je cijelu odigrala, imala 5 asistencija, na njoj su skrivljena dva sedmerca i dva isključenja.

U drugo (13:10) poluvrijeme krenule su domaće igračice furiozno i u 37. minuti stale pri rezultatu 17:11. Trener Prskalo počinje sa izmjenama, ali se je još jednom u praksi dokazalo da nema identično jednako potentnih igračica.

Brojne izmjene zagasile su žaruljice na lijevoj strani semafora, a na desnoj su se počele okretati sve brže. Rudar golovima Kelenrić i Belušić stiže na 17:15 u razdoblju u kojemu Murvica nije postigla pogodak 16 minuta (!).

Razbranila se je Lea Zupičić, obranila je dva sedmerca Anamariji Butković, a Murvica igra u dva navrata sa po dvije igračice manje u polju. U tim trenucima stižu dva atraktivna pogotka Marije Tus i bučni gledatelji mogu odahnuti.

Karmen Uremović dobila je flaster, ali je upravo igra na čovjeka pogodovala domaćim igračicama, koje su ulazile u prekršaje, igrali do granica pasivnog naoada, a vrijeme je neumitno prolazilo.

Sa dva povratnička gola Kristina Gozdek (sestra Paola Grozdeka, igrača Zameta) je najavila da je prebrodila ozljedu i rehabilitacijski period nakon operacije.

Dogovorom klubova Liburnije i Murvice utakmica idućeg trećeg kola igrati će se u tjednu, 14. listopada (20), u Opatiji.