2. HRL: Rukometaši Matulja slavili na gostovanju u Petrinji i prekinuli niz poraza

Subota, 25. listopada 2014. 22:59 Napisao/la  N. D.

Utakmica 5. kola: Petrinja - Matulji 27:29 (13:14)

Druga liga rukometaša - zapad

PETRINJA - MAZULJI 27:29

Utakmica 5. kola: Petrinja - Matulji 27:29 (13:14). ŠD Petrinja. Suci: Kordić i Utješinović

PETRINJA: Žugaj, Krečić 2, Dobrić 2, Marijanović 4, Fiala, Marić, Bušić, Čunčić, Pucević 4, Delonga, Nenadić 2, Duvančić, Jurković 6, Vujanović, Kokan 7

MATULJI: Brajnović, Daskijević, Dobrinić, Sladić 7, Feranda 8, Mudrić 1, Antukić-Kasipović, Bilobrk, Jelušić 11, Milih, Samardžić, Melon 1, Čuturić 1, Francetić

Sedmerci: Petrinja 4 (2), Matulji 3 (3). Isključenja: Petrinja -, Matulji 8 minuta.

Rukometaši Matulja došli su do novih bodova na gostovanju u Petrinji, pobjedivši domaćina 29:27. Petrinja je nešto bolje otvorila susret i do pred kraj prvog dijela imala prednost od jednog gola. Ipak završnica poluvremena pripada gostima koji preuzimaju vodstvo koje drže do kraja susreta. Sredinom drugog dijela kada su Matuljci imali najveću prednost od tri gola.

Petrinja je uspjela doći na samo gol zaostatka, ali to nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi pobjeda Matulja, koje je u susretu predvodio izuzetno efikasni Antonio Jelušić sa 11 pogodaka. Kod domaćina raspoloženi su bili Kokan sa 7 i Jurković sa 6 pogodaka.