2. HRL: Rukometaši Matulja osigurali ostanak u ligi pobjedom protiv Zaprešića

Nedjelja, 19. travnja 2015. 11:42 Napisao/la  Nenad Daskijević

Utakmica 20. kola: Matulji - Zaprešić 28:26

MATULJI: Brajnović, Daskijević 5, Slavić, Sladić 8, Melon 2, Milih, Sorić, Bilobrk 2, Ratkajec 8, Samardžić, Feranda 3, Pešutić, Šuljić, Francetić, Pejatović

ZAPREŠIĆ: Birovčec, Vukušić 2, Lukić 3, Hodak 3, Siročić, Radić 3, Berbić, M.Marušić 6, Hadrović 6, Goda, Varošanec 3, Janežić, Teur, A. Marušić

Sedmerci: Matulji 4 (3), Zaprešić 8 (6)

Isključenja: Matulji 12 minuta, Zaprešić 10 minuta

U susretu 20. kola rukometaši Matulja stigli su do novih bodova, koji im osiguravaju ostanak u natjecanju Druge lige. Domaća momčad slavila je rezultatom 28:26 protiv gostiju iz Zaprešića. Susret nije bio posebno kvalitetan, ali zato uzbuđenja za malobrojne gledatelje nije nedostajalo.

U prvom poluvremenu igralo se "gol za gol" sve do 18. minute, kada se Matuljci serijom 3:0 odvajaju na 10:7 i koriste nekoliko pogrešaka u napadima gostiju, te smireno dižu prednost i do kraja poluvremena imaju visokih 16:11.

Početkom drugog dijela Matulji nastavljaju u istom ritmu i u 33 minuti rade najveću prednost na utakmici, 18:11.

Međutim, gosti dolaze do "zraka" i u 41. minuti približavaju se na samo 3 gola zaostatka, 23:20. Zaprešićani postaju sve agresivniji u obrani, odvajaju po jednog ili čak dva igrača Matulja i u 58. minuti stižu na samo gol zaostatka.

Domaćini ipak znalački čuvaju prednost, a Filip Feranda u 60. minuti pogađa za konačnih 28:26.

Kod domaćina istakli su se Nenad Sladić i Mario Ratkajec sa po 8 postignutih pogodaka, a kod gostiju Marko Marušić i Borna Hadrović sa 6 pogodaka.