TK Rival najuspješniji u kvalifikacijama za Triathlon Youth Championships 2021

Utorak, 29. lipnja 2021. 21:17 Napisao/la  SC

U nedjelju održanom Prvenstvu Hrvatske u super sprint triatlonu u Gornjoj Stubici natjecatelji riječkog Triatlon kluba Rival osvojili su čak 10 medalja: 5 zlata, 1 srebro i 4 bronce.

Domaćini iz Triatlon kluba Rudolf Perešin za mlađe su uzraste do 15 godina organizirali utrke akvatlona na 100 i 375 m plivanja, uz 500, 1.000 i 2.500 m trčanja, a za sve starije od 15 godina super sprint triatlon sa 375m plivanja, 10 km bicikla (točnije ovog puta 12,8 km) i 2,5 km trčanja.

Pakleni uvjeti na +30C značili su da će plivanje biti najugodniji dio natjecanja, kojeg slijedi biciklizam sa osvježavajućim vjetrom na +40km/h do +60km/h, a trčanje po zvizdanu bila je točka “i“.

Na natjecanju su sudjelovale kategorije od najmanjih početnika ispod 9 godina, do veterana preko 75 godina.

Najmlađi članovi riječkog kluba Zara i Lan Marić osvojili su 3., a David Jugović, kojemu je ovo bila premijerna utrka, 8. mjesto.

Mlađi kadet Einar Miletić bio je 3. u akvatlonu, kao i kadet Borna Dobravac u triatlonu.

Titulama prvaka Hrvatske u super sprint triatlonu okrunili su se Lana Vale u kadetkinjama, Aurora Valinčić i Gabriel Barac u juniorima, te Damir Šegota i Miroslav Marić u svojim dobnim kategorijama.

Posebno treba istaknuti borbu juniora Gabriela Barca, koji se do samoga cilj borio za sveukupnu pobjedu, koja mu je izmaknula za svega nekoliko sekundi, pa je tako osvojio 2. mjesto sveukupnog poretka u konkurenciji višestruko starijih sportaša iz većih klubova.

Ova utrka imala je posebnu važnost za juniore i kadete radi kvalifikacija na “2021 Europe Triathlon Youth Championships Festival Alanya“ u Turskoj, koji će se održati u listopadu ovu godine.

Od ukupno 4 mjesta predviđena za sudjelovanje hrvatskih natjecatelja, Riječani su zauzeli čak 3 mjesta!

Ovaj uspjeh rezultat je predanog rada trenera kluba na čelu sa sportskim direktorom i glavnim trenerom Blažom Barcem.