Prva stolnoteniska liga: Srdoči uvjerljivo pobijedili Dugo Selo i Veliku Goricu

Utorak, 24. veljače 2015. 13:27 Napisao/la  SC

Rezultati: Srdoči - Dugo Selo 4:1, Srdoči - Velika Gorica 4:0

Proteklog vikenda odigrano je 9. kolo Prve hrvatske stolnoteniske lige - Zapad, Srdoči su igrali protiv Dugog Sela i Velike Gorice i ostvarili dvije pobjede. U prvom susretu pobijedili su 4:1, u drugom rezultatom 4:0.

U jutarnjem susretu Srdočani su bez većih problema porazili ekipu Dugo Selo. Poveli su Srdočani pobjedom Divkovića u 4 seta nad odličnim juniorom Muratom. Iako je prvi set otišao na stranu Murata, Divković je odličnom igrom u nastavku preokrenuo meč u svoju korist i početno vodstvo svoje ekipe.

U drugom susretu igrali su Šarčević i Martinek, te je Šarčević neočekivano poražen. Nakon prva dva seta, činilo se kako će to biti još jedna lagana pobjeda Šarčevića, ali Martinek se nije predavao te je vrlo požrtvovnom igrom zaslužio pobjedu od 3-2. Vodstvo Srdočanima vraća Marelja pobjedom 3-0 nad Belićem.

Par Divković/Marelja potvrđuje da su najbolji par lige te pobjedom nad Murat/Martinek povisuju vodstvo na 3-1. U sljedećem susretu su snage odmjerili Divković i Martinek. Martinek, pun samopouzdanja od pobjede nad Šarčevićem nastavlja u istom ritmu te u odličnom meču punom preokreta ostvaruje vodstvo od 2:1 u setovima. Divković se nije predavao te je 4. set riješio u svoju korist rezultatom 11:8.

U petom setu Martinek je imao vodstvo 6:4 i 7:5, ali ni to mu nije bio dovoljno za potpuno iznenađenje, te je Divković mirnijom završnicom osigurao pobjedu od 11:8 u tom setu, odnosno 3:2 u meču i konačan rezultat 4:1 za Srdočane.

Popodnevni susret je bila demonstracija moći srdočke ekipe. Ukupan rezultat je bio 4-0, ali zanimljiv podatak je da su Srdočani ostvarili pobjedu bez izgubljenog seta i za manje od sat vremena igre, točnije za 56 minuta.

Uvodni susret otvorio je Divković pobjedom nad iskusnikom Markanom. Odličnu igru u drugom susretu prikazao je junior Šarčević, koji se ovom pobjedom htio iskupiti za jutarnji poraz. Furioznom igrom u potpunosti je nadigrao Petrovića, 5. sa rang liste juniora HSTS-a, prepustivši mu u prva dva seta svega 9 poena, dok je treći set dobio rezultatom 11:9.

Nastavak uvjerljivosti pokazao je Marelja pobjedom nad Dolibašićem rezultatom 3-0, a "točku na i" postavio je par Divković/Marelja pobjedom 3-0 nad parom Petrović/Markan.

Ovom pobjedom Srdoči i dalje drži čelnu poziciju, koja vodi u Superligu sljedeće sezone. Sljedeće kolo na rasporedu je 14. ožujka, kada Srdoči gostuje u Zagrebu kod Industrogradnje.

SRDOČI – DUGO SELO 4:1 (Divković – Murat 3:1, Šarčević – Martinek 2-3, Marelja – Belić 3-0, Divković/Marelja – Murat/Martinek 3-1, Divković – Martinek 3-2)

SRDOČI – V. GORICA 4:0 (Divković – Markan 3-0; Šarčević – Petrović 3-0; Marelja – Dolibašić 3-0; Divković/Marelja – Markan/Petrović 3-0)