TAD-RIJEKA IMA ZLATO

Nikolina Golomboš postala europska prvakinja u karateu

Nedjelja, 11. veljače 2024. 15:32 Napisao/la  Boris Kirinčić

U finalu Nikolina Golomboš bila bolja od turske predstavnice Zeyne Gaballe (9:4)

Nikolina Golomboš u Tbilisiju slušala hrvatsku himnu

Nikolina Golomboš osvojila je zlato na Europskom prvenstvu u karateu za kadete juniore i mlađe seniore (U-21), koje se održava u Gruziji (Tbilisi).

Članica Karate kluba TAD-RIJEKA ostvarila je veliki uspjeh, postavši najbolja na kontinentu u kategoriji mlađih seniorki (+68kg).

U finalu Golomboš je bila bolja od turske predstavnice Zeyne Gaballe (9:4).

Na prvenstvu hrvatski natjecatelji osvojili su četiri medalje u pojedinačnoj konkurenciji od čega dvije idu u Rijeku!

Sven Strahija (-76kg) osvojio je srebro, a Sara Tomić (+66kg) broncu u juniorskoj konkurenciji, dok je Ema Sgardelli (-50kg), članica Karate kluba Champion iz Rijeke, osvojila brončanu medalju u kategoriji mlađih seniorki.