52. ISTARSKA RIVIJERA

Luka Mikrut i Mili Poljičak pobjednici turnira u parovima

Subota, 23. ožujka 2024. 18:32 Napisao/la  SC
Direktor Branimir Horvat s pobjednicima turnira

Hrvatski tenisači Luka Mikrut i Mili Poljičak u subotnjem finalu parova na posljednjem turniru 52. izdanja Istarske rivijere u Opatiji pobijedili su Talijane Tommasa Compagnuccija i Luigija Sorrentina sa 6-4, 6-2 te osvojili drugi trofej u dva tjedna.

Mikrut je time došao do rijetkog pothvata, ostvarivši tenisku verziju 'hat-tricka', jer je osvojio sva tri turnira na ovogodišnjem izdanju najstarijeg hrvatskog profesionalnog teniskog natjecanja. U Poreču je slavio s Alenom Billom, a Rovinj i Opatiju je osvojio s Milijem Poljičkom opravdaši na oba turnira status prvih nositelja.

Za Poljička je ovaj trofej došao kao "melem na ranu", nakon što je u polufinalu pojedinačne konkurencije propustio veliku priliku za plasman u nedjeljno finale.

Dvojici 19-godišnjih Splićani ovo je četvrti zajednički naslov na ITF World Touru. Mili ih sada ima ukupno osam, a Luka devet. Mikrut je od tih devet trofeja osam osvojio na hrvatskim turnirima, a ovo mu je peti naslov na

Istarskoj rivijeri, na kojoj je prošle godine ostao jednu pobjedu daleko od osvajanja sva tri turnira.

Pobjednici su zaradili novih 15 ATP bodova i novčanu nagradu od 930 USD.

ITF M15 Opatija, parovi - finale
Luka Mikrut / Mili Poljičak (CRO/1) - Tommaso Compagnucci / Luigi Sorrentino (ITA/2) 6-4, 6-2