Balkansko prvenstvo u karateu, hrvatski predstavnici osvojili 22 medalje

Ponedjeljak, 29. studenog 2021. 17:47 Napisao/la  SC

Posljednjeg dana Balkanskog karate prvenstva za kadete, juniore i U-21 u Rijeci bio je rezerviran za timski turnir, a podijeljeno je 9 setova medalja.

Hrvatski predstavnici okitili su se sa pet medalja, zlatom, srebrom i tri bronce.

Dan su izvrsno započele Inga Grgić, Stela Horvat i Flavia Paliaga koje su repasažom protiv predstavnica Slovenije osvojile timsku broncu u katama u konkurenciji kadetkinja i juniorki.

Mlađe seniorke Mia Greta Zorko, Lea Vukoja, Tihana Šulek i Petra Nuić svladale su predstavnice Srbije s 2:0 te osigurale finale u kojem su istim rezultatom svladale slovenske predstavnice čime su osigurale naslov prvakinja Balkana u borbama i zlatnu medalju.

Juniorske predstavnice u borbama Ema Sgardelli, Nikolina Golomboš, Iris Kovač i Laura Lisac osvojile su srebrnu medalju.

U prvoj borbi pobijedile su ekipu Bosne i Hercegovine s 2:0, a potom ekipu Slovenije istim rezultatom.

U finalnoj borbi protiv predstavnica Kosova izgubile su s minimalnom razlikom 2:1.

Kadetski kumite tim u sastavu Martin Bogat, Toni Čutura, Kristijan Frank, Nikola Gondi, Dominik Šonje, Sven Strahija i Tibor Vitelić Paprika u repasažu je svladao predstavnike Makedonije s 3:0 i osigurao brončanu medalju.

Broncu su osvojili i juniorski predstavnici u borbama Axel Adam Dubravčić, Max Fajerbach, Petar Gudelj, Jan Katanec, Luka Kvesić i Ivan Terihaj.

Oni su repasažu bili bolji od predstavnika Grčke s 3:0.

U tri dana natjecanja, hrvatski predstavnici osvojili su ukupno 22 medalje, četiri zlata, šest srebra i dvanaest bronci s čime je Hrvatska zauzela četvrto mjesto na tablici osvojenih medalja.

Na vrhu tablice nalazi se Bosna i Hercegovina s osvojenih 26 medalja (12-4-10), slijede Turska s 24 medalje (9-6-9) i Srbija s 31 osvojenom medaljom (7-8-16).