3. HVL: Vaterpolisti Crikvenice i Jadrana podijelili bodove u zanimljivoj završnici

Utorak, 11. srpnja 2017. 15:41 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Crikvenica - Jadran Kostrena 8:8.  Posljednje minute postale su pravi vaterpolski "thriller" u utakmici sa šest izjednačenja

Treća HVL - Skupina Rijeka

Crikvenica - Jadran Kostrena 8:8 (2:2, 3:2, 1:2, 2:2)

Gradsko plivalište u Crkvenici. Gledatelja 250

Sudac: Duje Čipčić (Rijeka)

CRIKVENICA Gašparović, M. Augusti, Kordiš, Galić, Cvetković 1, Gržičić 1, Car 2, Severinski 2, Brnjac 1, S. Augusti 1, Kostrenčić, Škiljan, Stojčić Mureta, Karlović

JADRAN (Kostrena): Cvijanović, Županić, Višnjić, Dobrecović, Brala 2, Blažić 1, Kaluđerović 2, Šehić 1, Šutanovac, Vrlić 1, Vizentin, Ćunko, Cuomo 1

Na crikveničkom Gradskom plivalištu otvorena je dugo iščekivana ljetna vaterpolo sezona.

U sklopu Treće HVL - Skupina Rijeka vaterpolisti Crikvenice odigrali su atraktivnu utakmicu protiv gostiju Jadrana iz Kostrene,  dvije momčadi podijelile su bodove.

Miroljubiv rezultat ne sugerira koliko je utakmica bila uistinu napeta (6 izjednačenja).

Nakon početnog vodstva gostiju Crikveničani izjednačuju i odlaze u vodstvo od dva razlike u drugoj četvrtini.

U nastavku slijedi mali pad u obrani domaće momčadi što gosti znalački koriste i dolaze do vodstva od dva razlike u četvrtoj četvrtini.

Posljednje minute utakmice donose pravi vaterpolski "thriller".

U posljednjih minutu i dvadeset sekundi utakmice Kirci nekako uspijevaju izjednačiti i to prvo realizacijom kaznenog udarca, a potom i prilike sa "igračem više".

U zadnjim sekundama utakmice otvorila se prilika i za kontru domaćih "2 na 1", ali gol iz te akcije pao je nakon oglašavanja sirene za kraj utakmice, pa samim time i nije mogao biti priznat od strane vrlo dobrog suca Čipčića.

Zajednička fešta nakon utakmice pokazala je da su jedni i drugi zadovoljni bodom, kao i to da su igrači obiju ekipa ljuti rivali u bazenu i veliki prijatelji izvan bazena.

Osim iskusnih Bojana Cara i Marka Brnjca, jedan od najboljih igrača utakmice bio je mladi vratar domaćih Matej Gašparović koji se istaknuo sa 15 obrana.

Kod gostiju najbolji su bili iskusni Andrej Brala, dobru partiju pružili su  posuđeni prvotimci Primorja Mislav Vrlić i Marko Blažić.

Dvjestotinjak navijača i turista privučenih atmosferom na crikveničkom Gradskom plivalištu, moglo je uživati u uzbudljivoj vaterpolskoj predstavi koja je kvalitetom puno iznad formalnog ranga natjecanja.