ŽNK Rijeka: Kiša golova riječkih nogometašica svih uzrasta

Srijeda, 27. travnja 2016. 09:13 Napisao/la  Gordana Hajtić

U 12. kolu Druge lige na gostovanje u Rijeku pristigla ekipa ŽNK Cestica

Protekli kišni vikend riječke su nogometašice obilježile sukladno tradicionalnom riječkom vremenu. Kišom golova i bodova.

Prve su na redu bila male morčićke koje su bile uspješnije od morčića NK Halubjan pobjedom od 3:1.

Nakon njih na poprilično mokri travnjak Torete istrčale su pionirke koje ekipu Halubjana u svojoj kategoriji časte sa golom manje, a Halubajci ostaju kao i njihovi mlađi kolege na jednom golu.

Malim nogometašicama i nogometašima treba uistinu odati priznanje što su po teškom vremenu i izuzetno klizavom terenu zdušno odigrali dvije odlične utakmice.

U nastavku nogometne subote kadetkinje ŽNK Rijeka u Pregradi su nastavile pobjednički pohod i u 11. kolu Prve HMNLŽ domaću ekipu počastile sa pet golova, dok su svoju mrežu sačuvale netaknutom.

Trenutno Riječanke na tablici čvrsto drže drugo mjesto sa 27 bodova, tri boda iza prvoplasiranog Agrama.

Kraj nogometnog vikenda pripao je seniorkama. U 12. kolu Druge HNLŽ Sjever Zapad na gostovanje je u Rijeku pristigla ekipa ŽNK Cestica koja protiv dobro raspoloženih Riječanki uistinu nije imala nikakve šanse.

Čak trinaest puta gostujuća vratarka Vinter morala je tijekom devedeset minuta vaditi loptu iz mreže, dok domaća Jerbić uopće nije imala takvih problema. Na kraju susreta dakle, u samo jednoj utakmici riječka je ekipa "podebljala" svoju gol razliku sa plus 13.

Mala je to utjeha za prošlotjedni minimalni poraz Riječanki od 0:1 na gostovanju kod vodeće Lepoglave.

Na tablici riječke nogometašice tri kola prije kraja prvenstva drže treću poziciju sa dva boda zaostatka iza drugoplasiranog Vrbovca, dok listu strijelkinja prvenstva predvode Riječanke Jurićka sa 15, te Sudan sa 13 postignutih zgoditaka.