Kup: Juniori Pomorca eliminirali momčad prvoligaša iz Zaprešića, Rijeka uvjerljivo pobijedila Goricu

Srijeda, 01. ožujka 2017. 20:17 Napisao/la  SC

Utakmice 1/8 Kupa za juniore: Pomorac 1921 - Inter Zaprešić 2:1, Gorica - Rijeka 1:4

Utakmice 1/8 Kupa za juniore

POMORAC 1921 – INTER-ZAPREŠIĆ 2:1 (2:1)

Igralište Žuknica. Sudac: Marin Vidulin (Kanfanar)

Strijelci: 1:0 Š. Grgić (4), 2:0  Š. Grgić (23), 2:1 Knez (33)

POMORAC: Ždralović, Skočaj, Budiša (90 Isakov), Brnja, Stranić, Abram (89 Lužaić), Dželalija, Ž. Grgić, Š. Grgić, Vušković, Ređepi (66 Tauković)

INTER-ZAPREŠIĆ: Madžar, Kozar (59 Banužić), Mikulić (80 Ištuk), Šteko (46 Ćosić), Zadro, Tuđen (59 Grabušić), Knez, Šiljić, Horvat, Marić, Jolić (46 Batina)

Juniori Pomorca ostvarili su veliki uspjeh eliminiravši vršnjake zaprešićkog prvoligaša.

Pomorac je poveo atraktivnim pogotkom Šimuna Grgića iz slobodnog udarca, lopte je završila let u rašljama.

Isti igrač postigao je drugi pogodak udarcem glavom čime je Pomorac ostvario nedostižnu prednost za Inter.

Knez je smanjio vodstvo domaćina nakon što se driblingom izborio za matnu poziciju

Velike zasluge za plasman pripadaju vrataru Ždraloviću, koji je obranio kazneni udarac.

Mladići Pomorca zasluženo su u četvrtfinalu budući da su iskazali veliku borbenost i htijenje.

GORICA - RIJEKA 1:4

Gradski stadion.   Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Kovačević (16-11m), 0:2 Ristovski (26), 1:2 Sedlaček (74), 1:3 Dukađin (77), 1:4 Kovačević (85)

GORICA: Kamenjašević, Čurek, Desput, Krsnik, Šoštarec, Rajić (56 Božić), Sedlaček, Povoljnjak (63 Matić), Roginić, Tadić (46 Krpečanec), Lučić (88 Zubak)

RIJEKA: Nevistić, Mulac, Modrić, Čeliković, Iličić, Dukađin, Svetić (75 Šurković), Lepinjica, Kovačević, Mikulica (88 Lebar), Ristovski (63 Črnko)

Rijeka se plasirala u četvrtfinale uvjerljivom pobjedom u Gorici.

Bolju igru juniori Rijeke okrunili su vodstvom 2:0 u prvom dijelu utakmice.

U 47. minuti Čurek je dobio drugi žuti karton, ali su desetorica domaćih igrača uspjeli u 74. minuti postići pogodak i steći aktivan rezultat.

Neizvjesnost nije dugo trajala, tri minute kasnije Dukašin je povisio na 3:1 čime je pitanje četvrfinaliste riješeno.

Rijeka u četvrtfinalu igra protiv Osijeka.