Utorak, 14. veljače 2017. 17:12 Napisao  I. V.

U-17 pripremna utakmica: Hrvatska - Španjolska 2:1.

Igralište u Kostreni. Sudac: V. Jelenčić (Hrvatska)

Strijelci: 1:0 Marin (10-11m), 1:1 Salomon (19), 2:1 Hanuljak (22)

HRVATSKA: Kotarski, Hrvoj, Radić, Nekić, Čolina, Franjić, Krizmanić (78 Fruk), Hanuljak, Bajić (65 Mitrović), Marin (85 Ljubić), Šego (65 Šipoš)

ŠPANJOLSKA: Calvo, Bauca, Mujaid Sadick, Yoldi, Gonzales, Salomon, Martin, Mohamed Agmir, Cardos, Lara, Ortega. Još su igrali: Pacheco, Conde, Blanco Garica, Baragan, Garica Segovia

Hrvatska U-17 reprezentacija pobijedila (2:1) je Španjolsku u prvoj od dvije pripremne utakmice u Kostreni. Druga se igra u četvrtak od 11.30 sati.

Utakmica odigrana u ozračju priprema za domaćinstvo U-17 Europskog prvenstva, koje se od 3. do 19 svibnja održava u Hrvatskoj, naslutila je mogućnosti domaćina i jedne od najboljih europskih reprezentacija.

Utakmica se pretežito  svela na silinu, agresivnost i trčanje, mladići obiju reprezentacija doimali su se kao da su im treneri uskratili pravo na lucidnost.

Izbornik Dario Bašić može biti zadovoljan načinom na koji su njegovi igrači usvojili osnovne zahtjeve iako je u prvom dijelu zadnja linija obrane pod pritiskom nekoliko puta izgubila raspored.

Vratar Dominik Kotarski prometnuo se u najboljega hrvatskog igrača ne samo zbog obranjenog kaznenog udarca u 13. minuti, kada je Ortegi uhvatio loptu, nego zbog nekoliko obrana koje su usmjerile utakmicu.

U prvom dijelu Kotarski je osjetio pokušaj Lare (15) i Salomona (17), u drugom dijelu (50) loptu je skrenuo u prečku, obranio zicer (Mujaid 57) i zaustavio loptu u vrlo teškoj poziciji (Conde 75) za vratare.

Hrvatska reprezentacija do odmora  bila je potpuno ravnopravno u izmjenama izglednih napadačkih akcija, Bajić (18, 35) je igrao vrlo konkretno do završnog udarca, priliku je propustio i Hanuljak (30).

U drugom dijelu utakmice hrvatski napad bio je puno suzdržajniji, samo je Bajić jednom bio izravno opasan nakon što je po desnoj strani pretrčao više od polovine igrališta,  ali je momčad djelovala bolje izbalansirano u fazi obrane.

Pogoci su se dogodili u razdoblju obostrano otvorene igre u prvom dijelu.

U 9. minuti Mujaid je igrao rukom, Marin je sigurno izveo kazneni udarac - 1:0.

Salomon je u 19. minutu ugurao loptu u mrežu na kraju povezane španjolske akcije, koja je završila brzom transformacijom po lijevoj strani na kojoj je igra goropadni Lara - 1:1.

U 22. minuti isplatila se Hanuljakova upornost u  prodoru po desnoj strani, lopta je prešla gol-crtu taman toliko koliko je trebalo da sudac pokaže na centar - 2:1.