Subota, 03. rujna 2016. 16:41 Napisao/la  SC

Utakmice 2. kola: Krk - Segesta 4:0, Opatija - Vrbovec 1:0

Treća HNL - Zapad 2. kolo

KRK - SEGESTA 4:0

Stadion "Josip Uravić Pepi". Gledatelja: 100

Sudac: Petar Jerbić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Čuturilo (52), 2:0 Pejanović (56), 3:0 Josipović (67), 4:0 Josipović (73)

Žuti kartoni: Pejanović, Dragović, Vidas (Krk), Ivičić, Barišić, Vranić (Segesta)

KRK: Berković, Kovačević, Nenadić, Dragović (65 Josipović), Čuturilo (70 Turčić), Fumić, Totić, Pejanović, Kurolt, Zec (56 Vidas), Nemetz.

SEGESTA: Korica, Balen, Golić, Barišić, Dianežević (56 Abazi), Ivičić, Alapić (70 Poljak), Filipović, Vranić (79 Grgić), Šipuš, Gajdek.

Briljantnom igrom u drugih 45 minuta nogometaši Krka jednostavno su razbili goste iz Siska, koji su na kraju mogli doživjeti identičan poraz kao protiv (1:8) reprezentacije prije par dana.

Krčani su ušli u utakmicu u grču i velikim respektom prema bivšem drugoligašu. Kako je utakmice odmicala sve je više do izražaja dolazila bolja fizička sprema bodula, ali i tehnička superiornost naročito na sredini terena

Prvu priliku u 10. minuti imaju gosti, kada se Ivičić ubacio iza leđa stopera Krka, ali njegovu povratnu loptu u šesnaestercu presjeca Kovačević i tako spašava svoju ekipu od početnog minusa.

Segesta ne posustaje i pokušava svim silama doći do početne prednosti ali u nekoliko navrata sijevaju opasne kontre domaćina tako da najprije Dragović, dobro uposlen od Zeca, izbija sam iskosa pred Koricu no lopta zamalo prolazi kraj desne stative u korner.

U 32. minuti Nemetz nakon kornera puca glavom nekoliko centimetara iznad grede da bi igrač utakmice Pejanović četiri minute kasnije iz voleja sa nekih 25 metara pogodio spoj grede i vratnice.

U 40. minuti nerješiva enigma za goste Pejanović bježi po desnom boku, idealno centrira, a loptu krajnjim naporom izbacuje Golić iz svog peterca.

Minutu kasnije i mlađi Fumić isprobava svoj udarac te zamalo gađa okvir i dobiva zasluženi pljesak tribina.

U zadnjoj minuti filigransko proigravanje Čuturila do Zeca koji iz prve volejem natjerava vratara Segeste da se dobro ispruži.

Na početku drugog dijela Kurolt najavljuje sa svoja dva prodora totalnu ofenzivu i opsadu gola gostiju, a u 42. minuti Čuturilo se našao u pravoj poziciji i nakon nabačaja Totića, glavom iz blizine dovodi svoju ekipu u zasluženo vodstvo od 1:0.

Radost na tribinama nije se ni stišala, a strijelac prvog zgoditka petom upošljava Pejanovića koji gađa bliži kut za 2:0.

Gosti se pokušavaju vratiti i parirati razigranom domaćinu, ali Krčani ne posustaju i presingom melju protivnika, a nakon jedne oduzete lopte tek ušlog Vidasa, Josipović iz blizine gađa za 3:0.

Isti igrač poentira i u 73. minuti u školski izvedenoj akciji, koja je potekla od vratara Berkovića, čiji ubačaj prima sveprisutni Pejanović sjurivši se kao brzi vlak po desnom boku, te gađa Josipovića za konačnih 4:0.

Do kraja utakmice grogirani protivnik mogao je završiti sa još toliko golova u mreži, ali sreća i nespretnost napadača u samoj završnici spašavaju Sisčane od potpunog potonuća.

Dobra najava pred predstojeću utakmicu u srijedu sa Vinogradarom u Mladini gdje će Krčani biti još jači za iskusnog Cona. (Z. Dminić)

OPATIJA - VRBOVEC 1:0

Stadion Opatije Gledatelja: 100.

Sudac: Mate Jakelić (Zagreb)

Strijelac: 1:0 Radomir (34)

OPATIJA: Raspor, Petrović, Dadić, Kurilić (68 Lee), J. Rudan, Krešić,  Kovačević,  Lazić, Šuker, Cvetković (78 Kurti),  Radomir (58 Bajramović)

VRBOVEC: Kosovec, Horvatić, Radovac, Kokot, Potroško, Jendriš, Ivoš, Dimović (64 Uremović), Boroša (46 Ponestke Shaab), Gomerčić (46 Colarić), Ćosić.

Radomirovim pogotkom Opatija je osvojila tri boda u prvoj domaćoj utakmici:

- Šuker je lijepo prošao, odigrao prizmemno na pet metara, Radomir je natrčao i pogodio, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Opatije je opet igrala u šarolikom sastavu s obzirom na popis igrača:

- Mršić je prije utakmice rekao da ne može, Kurilić se ozlijedio za vrijeme utakmice, Cvetković isto nije mogao... Na klupi su sjedili Korejci, Jug koji je također rovit i Mršić koji nije mogao igrati. U prvom dijelu mogli smo voditi nekoliko pogodaka razlike, u drugom su dijelu oni bili čvršći, bili su bolji nakon što smo pali, ali nisu nam izravno prijetili. Bilo je napeto do kraja, što je normalno kada vodiš jedan razlike, a Bajramović i Krešić imali su prilike ranije riješiti utakmicu. Prvo poluvrijeme smo dobro igrali, sve je bilo kako treba, govori Bogolin.

Sezona je počela neobično s obzirom na veliki broj izostanaka bitnih igrača (Šolić, T. Rudan, Brozović, Kolić...)

- Previše izostanaka, nema nam sedam, osam igrača! Toni Rudan počinje od ponedjeljka, Brozović je počeo trenirati, Kolić se uskoro vraća, magnetska rezonanca pokazala je da Šolić nema rupturu, Klapana još nismo registrirali... Negdje peto, šesto kolo mogli bismo prvi put zaigrati kompletni, zaključuje Bogolin.

Rezultati ostalih utakmica 2. kola: Samobor - Dugo Selo 0:0, Trnje - HAŠK 3:0, Jadran Poreč - Vinogradar 0:5, Stupnik - Kustošija 0:3, Dubrava Tim Kabel - Zagorec 3:0, Vrapče - Maksimir 0:0.