Subota, 02. ožujka 2024. 17:17 Napisao/la  Igor Vranić

Ako je netko gledao samo prvo poluvrijeme, vidio je potpuno drugačiju utakmicu

Treća HNL - Zapad, 14. kolo

POMORAC 1921 - CRES 3:2

Igralište u Žuknici. Gledatelja 150

Sudac: Sandro Miličković (Rijeka) 7

Strijelci: 0:1 Tomljanović (3), 0:2 Jusufi (36), 1:2 Matković (68), 2:2 Purković (74), 3:2 Šprem-Veljavečki (86)

Žuti kartoni: Mendrila, Blečić, Brkljača (Pomorac 1921), Crnovršanin (Cres)

POMMORAC 1921: Nicoletti 6, Stanišić 5 (46 Brkljača 6), Leko 6, Šprem-Veljavečki 6,5, Ende 6, Sobotinčić 5,5 (61 Purković 6), Žeželj 6, Lapić 6 (90+2 Mioč), Rožajac 5 (46 Blečić 6,5), Matković 6, Mendrila 6 (90 Hrmić -)

CRES: Sušak 6,5, Baljak 5,5, Dedić 6, Šafarek 5,5 (74 Crnovršanin -), Iskra 5,5, K. Zubović 6 (85 Budimir -), Tomljanović 6 (46 Smolčić 5,5), Tarabocchia 6, Jusufi 5,5, Savić 5,5 (71 Zeko -), Okić 6

Nogometaši Pomorca 1921 ostvarili su pobjedu protiv Cresa preokretom u drugom dijelu utakmice koju kao da su igrale po dvije potpuno različite momčadi sastavljene od pretežito istih igrača.

U drugi dio utakmice domaća momčad krenula je s rezultatskim zaostatkom (0:2) od kojega je slabiji jedino bio dojam koji je ostavila u prvom dijelu utakmice.

Igrači Pomorca 1921 u drugom dijelu dijelu utakmce prije svega izgledali su energetski toliko drugačije da su gosti od prve minute bili prisiljeni nemoćno stajati u zadnjoj trećini odakle su izlazili samo kada bi fizički pritisak domaćina malo popustio.

Goropadno je izgledao Pomorac 1921 u napadu najviše zahvaljujući Blečiću, nije u igri domaćina bilo toliko tečnosti koliko je igračima Marka Milietića iskrilo pod petama u svakom startu na loptu, kako je vrijeme prolazilo igrači Cresa sve su teže dolazili do daha u duelima...

U 68. minuti Matković je iskoristio prvi poremećaj u rasporedu obrane Cresa, izašao je ispred vratara Suška, koji nije imao šanse u srazu s najboljim strijelcem Pomorca 1921 - 1:2.

Pogodak je još više energetski dignuo domaćina, u 73. minuti Žeželj je kao treningu mogao gađati gdje želi, s desetak metara loptu je poslao ravno u Suška.

Nastavili su domaćini euforično napadati, minuti kasnije Mendrila je stvorio višak na desnoj strani kaznenog prostora, Purković je s otprilike iste pozicija kao Žeželj loptu mirno poslao u lijevi Suškov kut - 2:2.

Tek nakon što su primili dva pogotka, Cresani su uspjeli nekoliko puta kroz posjed lopte ući u završnicu, Okić (77) je jedini ozbiljnije zaprijetio u drugom dijelu.

Nastavili su domaćini snažno pritiskati, svaki ubačaj u kazneni prostor bio je potencijalna opasnost, domaći su igrači redom dobivali duele na blatnjavoj travi i u zraku.

Pogodak odluke dogodio se na tipičan način, kada jedna momčad izrazito fizički dominira.

Nakon četvrtog uzastopnog ubačaja iz kuta, stoper Šprem-Veljavečki najbolje se snašao u gužvi u kaznenom prostoru, glavom je skrenuo loptu u mrežu za potpuni preokret - 3:2.

Ništa gosti u drugom dijelu nisu učinili što je moglo utjecati na rezultat!

Ako je netko gledao samo prvo poluvrijeme, vidio je potpuno drugačiju utakmicu.

Momčad Cresa toliko je do odmora dominirala kroz posjed lopte da rezultat 2:0 nije realni prikaz razlike u kvaliteti igre između dviju momčadi.

Tijekom cijeloga prvoga dijela Cresani su ostavili dojam kao imaju barem jednog igrača više na terenu, geometrija okomite igre i osmišljeni ulasci u završnicu na trenutke su izgledali kao da se Cresani zabavljaju s nižerazrednim protivnikom.

Već u 3. minuti Tomljanović nije iskoristio zicer nakon Baljakova ubačaja zdesna, u istoj minuti Savić je prošao okomito kroz zadnju liniju domaćina, idealno je odigrao Tomljanoviću koji ovog puta nije promašio iz blizine - 0:1.

U 36. minuti iskusni Jusufi praktično se prvi puta pojavio u završnici, iskoristio je nered u domaćoj obrani i rutinski postao strijelac - 0:2..

Nekoliko su puta Cresani organizirano ušli u završnicu, Okić dvaput (31, 44) nije dobro reagirao u najboljim prilikama do odmora.

Domaćini su dvaput toliko stidljivo zaprijetili (Ende 16, Šprem-Veljavečki 23) da Sušak nije imao problema, ništa nakon prvoga dijela utakmice nije naslutilo da će nakon odmora iz svlačionica izaći potpuno drugačije momčadi.

- Prvo poluvrijeme nismo došli na utakmicu, gosti su bili bolji u svim segmentima igre, zakazali smo, svih jedanaest igrača, a kad je tako jasno je da smo u pripremi utakmice nesto pogriješili. Igrali smo pogrešno, teren je dosta diktirao način igre, kažnjavali su nas u tranziciji, u reposjedu smo bili pojedinačni, možemo biti sretni da smo s 0:2 išli na poluvrijeme. Drugo poluvrijeme promijenili smo način igre, počeli smo igrati tečno, digli energiju, nije prvi put da se vraćamo u utakmicu. Opet smo ovo izvukli momčadski, dečki s klupe dali su dodatni impuls i kvalitetu. Bez puno problema priveli smo utakmicu kraju. Dečkima želim čestitati na prikazanom zajedništvu i slatkoj pobjedi, zaslužili su načinom na koji rade iz tjedna u tjedan, kazao je trener Pomorca 1921 Marko Miletić.