Kup: Orijent 1919 uvjerljivom pobjedom na Bahalinu eliminirao prošlogodišnjeg finalista

Utorak, 23. listopada 2018. 19:21 Napisao/la  SC

Utakmica 4. kola županijskog kupa: Vinodol - Orijent 1919 0:4. Riječki trećeligaš brzo je pogocima Fumića i Weitzera utakmici oduzeo bilo kakvu rezultatsku neizvjesnost

Nino Mohorovičić i Ivor Weitzer zatresli mrežu Vinodola, u pozadini Jasmin Hasičić

Županijski nogometni kup - 4. kolo

VINODOL - ORIJENT 1919 0:4

Igralište Bahalin. Gledatelja 250

Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav)

Strijelci: 0:1 Fumić (7), 0:2 Weitzer (24), 0:3 Gerc (45+1), 0:4 Mohorovičić (52)

VINODOL: Godinić, Mataija (62 Košuljandić), Smolčić, A. Petrinović, Petrović (46 Vidović), T. Petrinović, Lopac (62 Car), Tonković, Begić Preni, Buljat

ORIJENT 1919: Herman, Čanković, Jergović, Andrić (56 Mioč), Žeželj, Barišić, Gerc (46 Srzentić), Fumić (46 Mohorovičić), Weitzer, Monjac, Hasičić

Nogometaši Orijenta 1919 plasirali  su se u završnicu županijskog kupa uvjerljivom pobjedom (4:0) protiv prošlogodišnjeg finalista.

Vinodol je pružio otpor u granicama objektivnih mogućnosti, riječki trećeligaš brzo je dvama pogocima utakmici oduzeo bilo kakvu rezultatsku neizvjesnost.

Fumić je već u 7. minuti udarcem glavom zatresao mrežu domaćina, Weitzer je atraktivnim pogotkom iz slobodnog udarca u 24. minuti povećao prednost gostiju.

Netom prije odlaska na odmor Gerc je realizirao kazneni udarac, povećao prednost Orijenta 1919 na tri pogotka čime je drugo poluvrijeme proteklo u odrađivanju pobjede koju je uvećao Mohorovičić efektnim pogotkom.

Orijent 1919 u subotu igra u Novigradu dok Vinodol na Bahalinu igra protiv Borca.