Strijelci: 1:0 Pilčić (9), 2:0 Prtenjača (51)

Žuti kartoni: F. Bosančić, Prtenjača (Grobničan), Fumić, Vidas (Orijent 1919)

Crveni karton: Tadejević (90+1, drugi žuti karton)

GROBNIČAN: Srok -, Brdar 6,5, Jukić 7, Gundić 6,5, Miculinić 6,5, F. Bosančić 6,5, Babić 6, Linić 6 (64 Matković -), Grgić 6 (88 Conjar -), Prtenjača 7,5 (77 Jakovac -), Pilčić 7

ORIJENT 1919: Popović 5, Vidas 5, Jergović 5, Tadejević 5, Čanković 5 (53 Travaglia 5), Žeželj 5 (53 Fatić 5), Mohorovičić 5, Weitzer 5, Fumić 5 (67 Mioč -), Monjac 5,5, Iličić 5

Grobničan je ostvario plasman u finale županijskog kupa pobjedom (2:0) protiv Orijenta 1919!

Orijent 1919 je rezultatski dobro prošao s obzirom kako je momčad izgledala više od sat vremena, a posebice u prvih petnaestak minuta.

Igru momčadi Orijenta 1919 na Mavrincima najbolje je opisati ovako: Orijent 1919 bolje je igrao protiv Zagorca, kada je na Krimeji doživio najteži poraz (0:5) ove sezone!

Protiv Grobničana je mogao teže stradati!

U prvih petnaestak minuta Grobničan je u napadu izgledao kao ne igra ligu niže nego barem jednu lige više od Orijenta 1919!

U 7. minuti Prtenjača u trku nije dobro primio loptu, kada je na dvadesetak metara ostao sam na brisanom prostoru ispred Popovića.

U 8. minuti Pilčić je neometano skočio na 8 metara od vratiju i glavom promašio cilj.

U 9. minuti Gundić je ubacio loptu iz auta, Pilčić je opet ostao sam nekoliko metara od Popovića, imao je vremena primiti odbijenu loptu i namjestiti se za rutinski udarac - 1:0.

U 13. minuti Babić je prošao lijevom stranom, ubacio prizemno, lopta je prošla pokraj Pilčića i Gundića.

U 15. minuti Grgić je sjajnom dijagonalom slijeva pogodio Prtenjaču na ulasku u kazneni prostor iza leđa obrane na suprotnoj strani, vratar Popović pravodobno je izašao i zatvorio prilaze.

Da su stopere u tom razdoblju igrali trener Fausto Budicin i njegov pomoćnik Dario Knežević, uža obrana Orijenta 1919 sigurno bi u prvih petnaestak minuta bolje stajala na terenu.

Ovako je samo doslovno stajala!

Ispuhali su se razigrani i rastrčani igrači Grobničana, koji su u prvom dijelu dominirali u svemu što vrijedi u nogometu.

Bili su brži, agresivniji, discipliniraniji i dobro organizirani u središnjem bloku zbog čega je zadnja linija obrane izgledala dominantno u svakom duelu.

Kapetan Jukić u duelima je djelovao nadmoćno kao da igra protiv juniora!

Orijent 1919 u prvom dijelu nije uputio ni jedan udarac u okvir vratiju, a na odmor je otišao samo s jednim pogotkom zaostatka između ostalog zahvaljujući Babiću, koji u 45. minuti nije realizirao najbolju priliku na utakmici.

Pobjegla su nepostavljenoj gostujućoj obrani dvojica domaćih igrača, Prtenjača je idealno zdesna proigrao Babića, koji je sam trčao prema Popoviću prije nego što se spetljao.

Početkom nastavka logično je bilo očekivati odlučniju reakciju gostiju, koji su stali visoko na polovicu igrališta domaćina i odmah ušli u nove probleme na svojoj polovici.

U 50. minuti Prtenjača se probio desnim bokom, odigrao prizemno za natrčalog Pilčića, koji je pobjegao pratnji i loptu nogom skrenuo tik uz vratnicu.

Minutu kasnije opet je momčad Grobničana izašla na nepostavljenu obranu gostiju, 17-godišnji Franko Bosančić gurnuo je loptu udesno Prtenjači, napadač Grobničana mirno se pripremio za silovit udarac s 15 metara kojim je "probio" vratara Popovića - 2:0.

Negdje od toga trenutka počela je domaća momčad fizički padati, nije bilo više moći za brze transformacije, počeli su igrači Orijenta 1919 zbog veće količine trke dominirati kroz posjed lopte, ali...

Do kraja utakmice Monjac je dvaput (62, 87) malo jače dodao loptu vrataru Sroku: prvi put iz blizine udarcem glavom, drugi put udarcem s 18 metara.

Time Orijentova rubrika udarci u okvir vratiju statistički nije ostala prazna, ali je porazno da igrači Orijenta 1919 tijekom cijele utakmice ni jednom nisu ozbiljno ugrozili vratara Sroka.