Opatija bolja od Dugog Sela u penalima, remi Krka

Subota, 16. travnja 2016. 16:30 Napisao/la  SC

Utakmice 23. kola: Krk - Vrbovec 0:0, Opatija - Dugo Selo 3:1

Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb)

Žuti kartoni: Fi. Fumić, Totić (Krk), Gomerčić, Vlašić (Vrbovec)

KRK: Berković, Kovačević, Simanović, Nenadić, Rubčić (46 Josipović), Bajramović (67 Fl. Fumić), Fi. Fumić, Totić, Kurolt, Zec, Malinić (46 Jurasić)

VRBOVEC: Kosovec, Jendriš, Vlašić, Petak, Bradić, Klarić (50 Babić), Dimović, Boroša (89 Roso), Pluščec, Gomerčić (77 Štefanac), Kokot

Utakmica sa dva različita poluvremena. Ono prvo sadržajnije gdje su zabilježene po dvije šanse na obje strane te promašeni kazneni udarac za domaće.

U 17. minuti dosuđen je slobodni udarac za goste na oko 25 metara od gola Berkovića, sam gornji kut gađa Kokot, ali golman Krka izvrsno reagira i izbija loptu u korner. Minutu kasnije Zec u svom karakterističnom prodoru dolazi u priliku za realizaciju, no golman Kosovec dobro intervenira i izbacuje loptu u korner.

Sedam minuta kasnije gosti dolaze do stopostotne prilike kada stoper Jendriš presjeca jednu loptu na svojoj polovici te u slalomu prolazi dvojicu obrambenih igrača Krka, izbija sam pred Berkovića i kada su već svi vidjeli loptu u mreži vratar domaćina reagira poput mačke i hvata plasiranu loptu.

Rastrgana igra Krka te podosta grešaka u predaji lopte olakšava Vrbovčanima pariranje na terenu i uspostavljanje terenske ravnopravnosti.

U ispravno dosuđenom jedanaesteracu nakon prekršaja na Bajramoviću svi su vidjeli prekretnicu u igri domaćina i nakon pogotka, rutinska igra do kraja, no traljav udarac Rubčića i  "čitanje" golmana Kosovca učinili su utakmicu neizvjesnom. U 37. minuti Kurolt prodire po desnom boku i zavrće u sredinu na glavu Rubčića koji dobro puca i gađa spoj vratnice i prečke kraj ukopanog golmana Vrbovca.

U drugom djelu trener Dželalija uvođenjem svježih igrača pokušava dobiti na agresivnijem pristupu igri svoje ekipe u čemu i uspijeva, ali što je sve utakmica odmicala to je nervoza sputavala Krčane u njihovim zamislima tako da smo vidjeli nekakve pokušaje solo akcija koje su završavale u nogama stopera ili vrlo dobrog golmana Vrbovca.

Za izdvojiti je samo 80. minutu utakmice kada Kurolt idealno ubacuje loptu u šesnaesterac gostiju na Josipovića koji u padu loše zahvaća loptu i posljednja prilika za upisivanje troboda odlazi u nepovrat.

Gosti su zadovoljni napustili travnjak sa velikim kapitalom u džepu u borbi za trećeligaški opstanak. Sutkinja Sabina Bolić iz Zagreba izvrsno je obavila svoj zadatak.

Slijedi gostovanje kod lidera prvenstva ekipe Novigrada ekipe kojoj su Krčani nanijeli jedini poraz u prvenstvu. (Ž. Dminić)

OPATIJA - DUGO SELO 3:1

Igralište Opatije. Gledatelja 100

Sudac: Mario Jelić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Matovina (27-11m), 2:0 Šolić (43), 2:1 Barišić (60-11m), 1:3 Matovina (86-11m)

Žuti kartoni: Kovačević, Dadić, T. Rudan, Krešić (Opatija), Filipović, Jelić, Soldo (D. Selo)

OPATIJA: Raspor, Štemberger (46. J. Rudan), Kolić, Krešić, Monjac (64 Jug), Matovina, T. Rudan, Šolić (81 Prpić), Kovačević, Dadić, Erceg

DUGO SELO: Čavar, Kwedi (15 Mohač), Shin, Jelić, Filipović, Soldo, Martinović (63 Redžepi), Perić (46 Vrdoljak), Benković, Barišić, Mamuza

Nogometaši Opatije pobijedili su Dugo Selo dvama pogocima Alena Matovine iz kaznenih udaraca na početku i kraju utakmice. Aleksandar Šolić postigao je pogodak za 2:0 u 43. minuti, ali su gosti smanjili rezultat također iz kaznenog udarca:

- Kod prvoga penala njihov je igrač igrao rukom, a kod drugoga penala Tonija Rudana su srušili kada je bio sam ispred golmana. Mi smo odlično igrali dok nam nisu postignuli pogodak iz penala, koji nije postojao. I onda pola sata mraka! Stvarno smo se mučili u utakmici koju smo morali dobiti s pet razlike. Jednostavno, moramo pronaći rješenje za realizaciju. Penal za nih dosuđen je ni iz čega i onda krene nervoza! Glavno da smo pobijedili, sada smo mirni. Ne možemo više ispasti, svejedno je jesmo li drugi ili deseti pa neka do kraja sezone igraju mladi, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Nogometaši Novigrada ostvarili su 13. pobjedu zaredom, u ovom kolu pogocima Marka Bjelanovića (8) i Dejana Polića (64) osvojili (2:1) su tri boda na gostovanju protiv Zagorca.

Ostali rezultati: HAŠK - Trnje 2:0, Špansko - Stupnik 0:0, Samobor - Vrapče 4:3, Zagorec - Novigrad 1:2, Dubrava - Rijeka II (nedjelja), Vinogradar - Maksimir (nedjelja)