3. HNL: Rijeka II poražena u Novigradu, Marin Grujević strijelac jedinog pogotka

Subota, 05. ožujka 2016. 19:24 Napisao/la  SC

Utakmice 17. kola: Novigrad - Rijeka II 1:0, Špansko - Dugo Selo 1:1, Samobor - Dubrava Tim kabel 0:2, Zagorec - Trnja 2:0, Vrbovec - Stupnik 3:1, Maksimir - Vrapče 2:3, Krk - Opatija 2:1 (odigrano u srijedu, 2. ožujka). Nedjelja (15): Vinogradar - HAŠK

Nogometaši Rijeke II doživjeli su poraz od lidera, Novigrad je pobijedio (1:0) pogotkom nekadašnjeg igrača Rijeke Marina Grujevića u 64. minuti.

Nakon poraza od Vrbovca na Rujevici, Rijeka II ni na Lacu nije pokazala ništa čime bi izbjegnula novi poraz bez postignutog pogotka, a Jeličićeva momčad je ponovno pokazala mirnoću.

Prvi dio uvelike je smetao uporni i jaki vjetar, a u takvim uvjetima bolje se snašla momčad Novigrada.

Dvije prigode, u 2. i 18. minuti imao je Dadić, ali mu je oba puta lopta došla na slabiju nogu pa su lopte otišle pored gola.

U 22. minuti Glavaš gura Čakaruna u zicer, ali i taj pokušaj odlazi izvan okvira Nevistićevog gola.

Vratar Rijeke II prvu obranu upisuje u 25. minuti kada je iz daljine svoj udarac okušao Glavaš.

U nastavku se dogodio samo pogodak vrijedan tri boda. Igrala se 64. minuta kada je Matija Čakarun s lijeve strane ušao u sredinu, a onda uposlio Marina Grujevića koji gađa suprotnu malu mrežicu za konačnih 1:0.

NOVIGRAD: Beblek, Aleksić, Gavrić, Valenta, Glavaš, Čakarun, Bjelanović, Muminović, Dadić (od 46' Caput), Ismaili (od 57' Čakarun), Grujević (od 82' Polić)

RIJEKA II: Nevistić, Budicin, Diyoke, Iličić (od 65' Nakić), Bajić, Budan, Musa, Lucić, Rebernik, Šarić (od 76' Fatić), Furijan (od 78' Šutić)

Utakmice 17. kola: Novigrad - Rijeka II 1:0 (Grujević 64), Špansko - Dugo Selo 1:1, Samobor - Dubrava Tim kabel 0:2, Zagorec - Trnja 2:0, Vrbovec - Stupnik 3:1, Maksimir - Vrapče 2:3, Krk - Opatija 2:1 (odigrano u srijedu, 2. ožujka). Nedjelja (15): Vinogradar - HAŠK