TREĆA HNL - ZAPAD

Rijeka II doživjela novi domaći poraz

Srijeda, 30. ožujka 2016. 17:52 Napisao/la  SC

Utakmica 20. kola: Rijeka II - Vinogradar 0:2. Rebernikov udarac s bijele točke obranio vratar Bašić

Treća liga - Zapad, 20. kolo

RIJEKA II - VINOGRADAR 0:2

Stadion Rujevica. Gledatelja 150

Sudac: Mario Cindrić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Filipović (16), 0:2 Ljubojević (85-11m)

Žuti kartoni: Vizinger (Rijeka II), Filipović, Špehar, Dalić, Ristovki, Gavarić (Vinogradar)

RIJEKA II: Ikuepamitan, Vešović (72 Mrdeša), Budicin, Lucić, Musa, Diyoke (46 Šarić), Nakić, Bajić (35 Iličić), Budan, Rebernik, Vizinger

VINOGRADAR: Bašić, Dalić (71 Miloš), Špehar, Dušak, Povrženić, Čuturilo (37 Gavarić), Šipuš, Štulec, Ristovski, Filipović (52 Strjački), Ljubojević

Nogometaši Rijeke II doživjeli su deveti poraz (0:2) ove sezone u zadnjoj utakmici 20. kola, bodove s Rujevice odnijela je iskusna momčad Vinogradara koju vodi Roy Ferenčina.

Gosti su igrali onako kako je trebalo da desetom pobjedom zauzmu treće mjesto i opravdaju ulaganja tijekom zimskog prijelaznog roka. Momčadi Ranka Bukete nije pomogao ni Marko Vešović, potencijalni crnogoroski reprezntativac polako se vraća nakon duže stanke zbog ozljede.

Tijek utakmice odredio je realativno rani pogodak gostiju. U 16. minuti Filipović je iskoristio neodlučnost Budicina i Ayotundea i doveo goste u vodstvo - 0:1.

Mladići Rijeke bili su prisiljeni preuzeti rizik i loviti negativni rezultat, ali je nedostajao odlučujući potez u završnici.

Odmah nakon odmora Rijeka II propustila je najveću priliku da se vrati u utakmicu. Budan je zaustavljen prekršajem za najstrožu kaznu koju Rebernik nije uspio materijalzirati. Vratar Bašić obranio je udarac napadaču Rijeke II.

Vinogradar je prepustio inicijativu domaćoj momčadi i čekao priliku da utakmicu rezultatski okonča prije 90. minute.

Dvije prilike (59, 61) propustio je Ljubojević prije nego što je utakmica ušla u neizvjesnu završnicu.

U 84. minuti Musa je prekršajem zaustavio Šipušu, sudac Cinrić dosudo je kazneni udarac.

Iskusni igrač poput 32-godišnjeg Ljubojevića, nekadašnjeg napadača Dinama, Osijeka i Zagreba, nije propustio priliku zatresti mrežu za konačnih 0:2.

U 89. minuti Mrdeša je pogodio okvir gola čime je propuštena zadnja riječka prilika.

Rezultati 20. kola: Rijeka II - Vinogradar 0:2, Dugo Selo - Vrbovec 2:0, Maksimir - Novigrad 1:2, Vrapče - Zagorec 0:1, Stupnik - Krk 0:1, Trnje - Samobor 0:0, Opatija - Špansko 2:0, HAŠK - Dubrava 0:0