Subota, 17. studenog 2018. 15:50 Napisao/la  SC

Utakmica odigrana u pravom prijateljskom ozračju

Žuti kartoni: Brdar, Totić (Krk), Kurilić, Kovačević (Opatija)

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo (69 Dijanić), Totić, Zec, Mijić (46 Josipović), Golić, Brdar, Malinić, Gibičar (62 Alilović)

OPATIJA: Iveša, J. Rudan, Kurilić, Jukičić, Rilov (46 Lazić), T. Rudan (90+1 Flego), Šolić, Furijan, P. Kovačević, I. Kovačević, Bogolin (58 Krešić)

U derbiju kola podjela bodova u pravom prijateljskom ozračju gdje je i podjela kartona bila suvišna.

Po hladnom i vjetrovitom vremenu pred oko stotinjak gledatelja obje ekipe odigrale su sadržajnu utakmicu bez golova.

U prvom dijelu bilježimo jednu pravu priliku i to domaćina nakon brze izmjene lopte Brdar – Gibičar - Kurolt, a zadnji pogađa glavom gredu.

Zbog jake bure u leđa gostujuće ekipe i slabe kontrole lopte sa obje strane poluvrijeme završava sa jednom izglednom prilikom i to na strani domaćina.

Drugi dio počinje udarcem Josipovića sa ruba 16 metara i obranom Iveše, a tri minute kasnije Berković brani otvoreni udarac Rudana sa iste distance.

Igrala se 52. minuta utakmice kada mladi Gibičar nakon jedne kontre, glavom loba Ivešu, no vratar Opatije koristi svoju visinu i krajnjim naporom hvata loptu upućenu u nebranjena vrata.

Igrači Krka nastavljaju s pritiskom na vrata protivnika i u 57. minuti utakmice nakon kornera, već savladanog Ivešu spašava stativa, a najbolji strijelac Krka Brdar nakon upućenog udarca hvata se za glavu.

Dominacija Krčana se nastavlja i u 76. minuti Golić u izglednoj situaciji puca kraj gola igrača utakmice vratar Opatije Iveše.

Posljednja prilika za promjenu rezultata dogodila se u 77. minuti, kada nakon kornera Zeca, lopta prolazi kraj tri igrača Krka u petercu protivnika te završava u gol autu. (Ž. Dminić)

Rezultati: Maksimir - Vinogradar 1:2, Zagreb - HAŠK 0:3, Ponikve - Novigrad 1:0, Zagorec - Dubrava 3:1, Jadran - Jarun 2:1, Kurilovec - Trnje 0:0, Špansko - Dugo Selo 0:1