Krk opet domaću pobjedu proslavio petardom

Subota, 01. rujna 2018. 19:42 Napisao/la  SC

Strijelci: 1:0 Furijan (35), 1:1 Tomšić (41)

Žuti kartoni: Cvetković, Pejanović, I. Kovačević (Opatija), Dragović, Valković (Maksimir)

OPATIJA: Lovrić, Kurilić, Cvetković, Lucić, Rilov (46 Pejanović), Flego (46. I. Kovačević), Matovina, Furijan, Vlatković, Bogolin (59 Ismaili)

MAKSIMIR: Javor, Vlatković, Glavurdić, Jurač, Bešlić (53 Horvat), Žugaj (63 Jurešić), Krznar, Dragović, Tomšić, Dobnak, Budan (86 Bračević)

Opatija je na domaćem terenu na Kantridi osvojila bod protiv momčadi Maksimira. U kakvom je stanju bio travnjak na kojemu se igra često zadnjih sezona:

- Teren je bio mekan, za nas premekan. Malo smo bili preteški, to nas je mučilo. Bilo je puno ljudi, dobra atmosfera. Puno smo mijenjali, vezni su igrali na bokovima, napadači su igrali otraga... Cvetković i Lucić su se ozlijedili. Primili smo traljavi gol, golmanu je lopta izmigoljila. Imali smo šansi, nismo zabili i idemo dalje. Nije bilo loše. Maksimir je imao veći posjed lopte, što se moglo očekivati jer smo igrali bez Šolića, braće Rudan, Cvetković je igrao rovit. Taman kada smo trebali stisnuti, dogode nam se ozljede, a ja nisam mogao mijenjati. Sada idemo u goste Jarunu nakon što smo osvojili prvi gostujući bod ove sezone, kaže trener Zoran Bogolin.

ZAGREB - ORIJENT 1919 0:3

Igralište HAŠK-a. Gledatelja:

Sudac: Marija Jurinić (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Gerc (38), 0:2 Weitzer (63), 0:3 Gerc (90)

Žuti kartoni: Tarić (Zagreb), Fumić, Mohorovičić (Orijent 1919)

ZAGREB: Kurtović, Tarić, Jokić, Vinski, Čilić, Mikulić (46 Regović), Marinić (76 Rajnović), Zebić, Pavlic, Mihoković, Bektaši

ORIJENT 1919: Herman, Jergović, Andrić, Gerc, Iličić (67 Mioč), Fumić (70 Čubelić), Weitzer, Leskur, Monjac (84 Šarković), Hasičić, Mohorovičić

Vedran Gerc i Ivor Weitzer odradili su konkretan dio posla na prvom gostovanju Orijenta 1919, momčad Danila Butorovića vratila se iz Zagreba s tri boda nakon utakmice protiv Zagreba:

- Stalno smo kontrolirali utakmicu, stvorili smo još prilika, pogađali smo okvir gola, protivnici su loptu odbijali s gol-linije. Izgledali smo bolje nego do sada, konture u igri se već naziru. Teren je bio dobar, idealan za momčadi koje vole igrati, sklizak, lopta je bila brza. Moramo još raditi na nekim detaljima, sada igramo dvije utakmice kroz tjedan, a onda slijedi pauza. Vjerujem da bismo do tada mogli izgledati puno konkretnije, kaže Butorović.

Pobjeda u Zagrebu najbolja je pozivnica gledateljima, u srijedu na Krimeju stiže momčad Ponikve:

- Apsolutno, ali idemo utakmicu po utakmicu. Vraćamo se kući s prvog gostovanja s tri boda, ostvarili smo ono što smo priželjkivali. Vjerujem da to dečkima puno znači, da će nam to biti veliki motiv za dalje, zaključuje Butorović.

KRK - PONIKVE 5:2

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja: 150

Sudac: Matija Spudić (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Brdar (6), 2:0 Gibičar (16), 2:1 Bartolić (17), 2:2 Bartolić (22), 3:2 Brdar (32), 4:2 Kurolt (47), 5:2 Brdar (81)

Žuti kartoni: Totić, Malinić, Rošić (Krk), Štimac, Posarić (Ponikve)

KRK: Berković, Con, Kurolt, Čuturilo, Totić, Mijić (46 Josipović), Golić (80 Majačić), Brdar, Frančišković, Malinić, Gibičar (84 Rošić)

PONIKVE: Orlović, Živković, Čukelj, Štimac, Bartolić, Azizi, Posarić (46 Zubčić), Miklečić, Katić, Brkić (46 Berić), Kopun (58 Gusković)

Nogometaši Krka ostvarili su još jednu uvjerljivu domaću pobjedu.

Nakon "petarde" protiv Zagreba, momčad Tomislava Lopca postignula je pet pogodaka protiv momčadi Ponikve.

Gosti su puno bolje izgledali od igrača Zagreba, koji su na Krku poraženi u prvom kolu sa visokih 5:0.

Već u prvoj minuti zicer Kurolta i najava golijade, vratar Orlović uspio je jedva jedvice loptu skrenuti u korner.

Igrala se 9. minuta kada je mladi Gibičar ispremješao na lijevom krilu dvojicu obrambenih igrača, nesebično poslužio Brdara kojem nije bilo teško zatresti mrežu za 1:0.

Deset minuta kasnije asistent prvog gola postiže zgoditak plasiravši loptu u kut nemoćnog vratara gostiju za vodstvo od 2:0.

Minutu kasnije gosti preko Bartolića smanjuju na 2:1, koji je iskoristio nesporazum u obrambenim linijama domaćina.

U 22. minuti novi šok za Krčane i izjednačenje rezultata opet u režiji Bartolovića, koji je iskoristio let u prazno Berkovića i glavom zatresao mrežu.

Slijede prilike Totića i Kurolta, koji zamalo promašuju vrata Orlovića.

Visoko ubačena lopta u šesnaesterac gostiju na glavu Cona završava asistencijom za Brdara koji u padu poluvolejem gađa za 3:2 na kraju vrlo sadržajnih 46 minuta prvog dijela.

Odmah na početku drugog dijela još jedan u nizu bjegova mladog Gibičara po lijevom boku i pravovremena asistencija za Kurolta koji rutinski gađa za 4:2.

U 78. minuti najbolji strijelac Krka Brdar udarcem sa 20 metara gađa stativu da bi u 81. minuti nakon još jedne asistencije igrača utakmice Gibičara postigao i svoj drugi hat-trik u prva dva kola.

Inače, utakmica je kasnila 15 minuta, jer su gosti zakasnili zbog kvara na autobusu. (Ž. Dminić)

Ostali rezultati: Zagorec - Vrbovec 2:3, Jadran-Poreč - Vinogradar 0:1, Kurilovec - HAŠK 0:0, Špansko - Novigrad 3:1, Dugo Selo - Dubrava 1:1. Nedjelja (11): Trnje - Jarun