Subota, 21. travnja 2018. 19:35 Napisao/la  SC

Vinogradar pobijedio Rudara u Labinu 0:3

Strijelci: 0:1 Bešlić (8), 1:1 Buršić (38)

Žuti kartoni: Kurolt (Krk), Salatović (Dugo Selo)

KRK: Nicoletti, Šabalja (46 Rošić), Con, Buršić (85 Dijanić), Čuturilo, Ismaili (60 Begić), Alilović, Kurolt, Turkalj, Malinić, Vidas

DUGO SELO: Sušak, Peretin, Martić, Filipović, Bešlić (89 Šakić), Batarilo-Čerdić, Benović, Mar. Bubnjić, Mat. Bubnjić, Desput (30 Micić), Salatović

Utakmica u kojoj domaćin nije iskoristio niz prigoda, naročito u drugom dijelu utakmice, a na kraju je za te promašaje mogao biti i kažnjen.

Počelo je prilikom Čuturila u 6 minuti utakmice kada je po desnom boku Kurolt nanizao nekoliko igrača, centrirao u peterac gostiju a vratar Sušak odbija loptu na glavu krčkog kapetana čiji udarac završava preko gola.

Neiskorištena prilika skupo je koštala domaćina dvije minute kasnije, kada vižljasti Bešlić ulazi u šesnaesterac krčana, driblingom se oslobađa svoga čuvara te poentira za vodstvo od 0:1.

Šok je za domaćina trajao sve do tridesete minute utakmice a igrači Dugog Sela znalački su to koristili te preciznim dodavanjima i kombinacijama nanosili dosta problema ekipi Krka.

Od 34 pa do 36 minute bilježimo tri povoljne situacije za mladog Buršića, dvaput iskosa sa lijeve i desne strane te udarcem nakon izvedenog kornera Ismailija.

Sva tri puta vratar Dugog Sela bio je uspješniji. U 38 minuti konačno je napadač krka bio uspješniji te iz zicera pogodio za izjednačenje rezultata na 1:1.

U samom smiraju prvog dijela Ismaili je izbio sam sa lijeve strane gola Suška te se preplašio prilike i na kraju se spetljao.

U drugi dio igrači Krka ušli su sa više žara i htjenja da konačno zabilježe prvu proljetnu domaću pobjedu. Gosti su bili stisnuti na četrdesetak metara od svoga gola, pokušavajući parirati brzim otvaranjima i kontrama.

Promašaji zicera Alilovića u 46 minuti, Begića u 52 minuti, nesporazuma napadačkog tandema Begić – Kurolt u 75. minuti pred vratima gostiju te na kraju mlaki udarac Malinića glavom sa tri metra od nikoga ometan u vratara Suška, prilike su koje su mogle biti kažnjene u zadnjim minutama kada se gosti u igračkom višku nisu snašli u šesnaestercu Krčana.

Na kraju gosti zadovoljni i sretni napustili su Krčki travnjak sa bodom u džepu, a domaćinima ostaje žal za propuštenim prilikama.

Nogometaši Krka pokazali su u zadnje dvije utakmice da mogu više od razočaravajućih proljetnih bodovnih rezultata a na novom treneru, koji će biti imenovan početkom slijedeće sedmice, je zadatak još više raditi na taktičkoj disciplini i polako pripremati ekipu za slijedeće prvenstvo. (Ž. Dminić)

OPATIJA - VRBOVEC 2:1

Stadion Opatija. Gledatelja: 150

Sudac: Filip Meglić (Krapinske Toplice)

Strijelci: 1:0 Lazić (58), 2:0 Ugrina (65), 2:1 Colarić (82)

Žuti kartoni: Matovina, Lazić, Pejanović, J. Rudan (Opatija), Slišković, Gegić (Vrbovec)

OPATIJA: Lovrić, J. Rudan, Bae, Lucić (31 Ugrina), Kolić, Cvetković, Matovina (73 T. Rudan), Pejanović, Lazić, Kovačević, Bogolin (46 Šolić)

VRBOVEC: Benko, Slišković, Bojčić, Ćosić (78 Busija), Petak, J. Colarić, Dimović (58 Boroša), Krizmanić, Gegić, D. Colarić (65 Franić), Pluščec

Nogometaši Opatije teže od očekivanog su svladali Vrbovec.

- Teško vrijeme i treća utakmica u sedam dana. Nismo dobro počeli, Lucić nam se rano ozlijedio pa je morao van, Bogolin je zaradio udarac u glavu, pola sata nije znao gdje je. Nismo kontrolirali utakmicu sve do 15 minuta prije kraja prvog dijela. U nastavku smo još jače pritisnuli, zabili dva gola i umjesto da završi pet, šest nula mi smo se poigravali i primili gol, rekao je trener Opatije Zoran Bogolin nakon susreta.

RUDAR - VINOGRADAR 0:3

Gradski stadion. Gledatelja: 150

Sudac: Vlatko Jurešić (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Filipović (3), 0:2 Povrženić (87), 0:3 Miličević (90+2)

Žuti kartoni: Perković, Bilić (Rudar), Kovačić, Filipović, Ribić, Mislimi (Vinogradar)

RUDAR: Pavlić, Bilić, Marić, Perković, Macan, Juričić (31 Šurković), Hasanbegović, Dadić, Kurtić, Mehić (70 Bembić), Jašarević (83 Fejzić)

VINOGRADAR: Bašić, Ribić, Povrženić, Bagarić, Ivkovčić, Roglić, Pavlešić (53 Dučkić), Prijić (81 Tulec), Kovačić, Mislimi, Filipović (46 Miličević)

Rudar je nakon debakla protiv HAŠK-a pokazao pravo lice i 85 minuta bio bolja momčad od Vinogradara.

To zvuči podosta smiješno, jer je protivnik pobijedio 0:3, ali prezentacija Peruškove momčadi ohrabruje simpatizere, iako će bodove trebati sakupljati protiv momčadi koje dozvoljavaju pogreške, što Vinogradar nije.

Već u 3. minuti uzbuđenje. Ivan Kazimir Filipović je s crte ugurao loptu u mrežu, a usprkos oštrom negodovanju od strane domaćina zbog nedozvoljene pozicije, sudac Jurešić pokazuje na centar.

Uslijedio je period vrlo dobre igre Rudara u vrijeme kojih su gostujući čelnici bili u čudu kako je moguće da je ta momčad prije par dana onoliko izgubila od HAŠK-a.

No, pozitivno raspoloženje domaćina “ubila” je ozbiljnija ozljeda Igora Juričića koji je teren napustio u 31. minuti te odmah krenuo prema pulskoj bolnici.

I u drugom dijelu Rudar je izgledao beskompromisno, ali nedostajalo je i malo sreće, ponajviše kada je udarac Ivana Macana zaustavila greda – točnije, lopta se odbila u polje, barem prema prosudbi sudaca.

Na kraju – hladan tuš. Pogriješila je vezna linija Rudara, u kontru su krenuli gosti te preko Marka Povrženića dolazi do 0:2.

U drugoj minuti nadoknade razočarani Labinjani dozvolili su još jedan gol gostima koji je iskoristio baš svaki pedalj prostora koji je danas dobio. (Istrasport)

Rezultati: Pazinka - Vrapče 1:2, Zagorec - Jadran 2:0, Dubrava - Segesta 2:0, Špansko - HAŠK 0:1, Rudar - Vinogradar 0:2, Maksimir - Kurilovec 1:1