Subota, 26. kolovoza 2017. 20:38 Napisao/la  SC

Opatija - Pazinka 1:0, Rudar - Zagorec 0:3

Stadion Opatija. Gledatelja: 200

Sudac: Darko Jurčević (Pašin Potok)

Strijelac: 1:0 Matovina (51)

Žuti kartoni: Matovina, Kovačević, T. Rudan (Opatija), B. Gjurchinoski, Krajcar (Pazinka)

Crveni karton: Lucić (Opatija) 60 - drugi žuti karton, Kurilić (Opatija) 81 - preoštar start

OPATIJA: Magaš (90+4 Iveša), J. Rudan, Cvetković, Kurilić, Lucić, Matovina, Šolić, Pejanović (69 T. Rudan), Ugrina (83 Jug), P. Kovačević, I. Kovačević

PAZINKA: Funčić, Batel, Pinčan, Zgrablić, B. Gjurchinoski, Matika, Ivetac, Ibrahimović (65 A. Gjurchinoski), Ćosić (80 Erik), Rabar, Krajcar

Nogometaši Opatije minimalno su pobijedili Pazinku.

- Prvo poluvrijeme bilo je sparno i teško. No uspjeli smo držati poziciju, imali smo igru i posjed i uspjeli zabiti gol. Onda nas je sasjekao sudac. Igrali smo bez šest, sedam standardnih igrača i sada smo ostali još bez dvojice tako da bih srijedu najradije prespavao. Ništa se nije promijenilo, došao je drugi povjerenik, ali suđenje prema Opatiji ostalo je isto. I konj bi obolio od ovog suđenja, a kamo li ne normalan čovjek, ogorčeno je komentirao trener Opatije Zoran Bogolin.

RUDAR - ZAGOREC 0:3

Gradski stadion. Gledatelja: 200

Sudac: Ivan Antunović (Velika Gorica)

Strijelci: 0:1 Smrekar (60), 0:2 Smrekar (64), 0:3 Hanžić (80)

RUDAR: Pavlić, Načinović, Marić (79 Fejzić), Škopac, Šurković, Macan, Juričić, Ivanović (65 Čudić), Kurtić, Makić, Jokić

ZAGOREC: Ranogajec, Lešković, Hendija, Konjić, Kostanjevec (52 Sedak), Hoić (46 Iskrić), Smrekar (68 Hanžić), Strabić, Kresonja, Poljak, Landripet

Rudar je uvjerljivim porazom krenuo u novu sezonu, ali izvedba treba brinuti tek od prvog gola do kraja susreta. Naime, u prvom dijelu mogli su Labinjani „unakaziti“ i tad ravnopravne goste, ali je realizacija bila u najmanju ruku vrlo loša.

Prvo poluvrijeme mogla je biti domaća golijada. Val uzdaha uzrokovao je veliki promašaj Sebastijana Jokića iz sedme minute koji se sjurio iza obrane gostiju, a onda pucao pored gola. Nakon toga je kapetan Igor Juričić imao dva zicera, ali je oba sjajno obranio Ranogajec.

U smiraju poluvremena Hendija gotovo s gol crte izbija udarac Juričića, a posljednju priliku u prvom dijelu obranio je Ranogajec Macanu. U drugom dijelu drugačija predstava.

Zagorec je dominantno ušao u drugi dio i presjekao Rudare sa dva gola u četiri minuta. Matija Smrekar, bivši napadač Varteksa, kao da je s dvije mirne realizacije poručio domaćima – tako se to radi. Do kraja susreta je još njegova zamjena, Filip Hanžić, pogodio za konačnih 3:0.

Rezultati 1. kola: HAŠK - Vrapče 3:1, Vrbovec - Segesta 2:1, Udarnik - Zagreb 2:1, Maksimir - Jadran 2:1, Rudar - Zagorec 0:3, Špansko - Trnje 4:1