Novigrad pobjedom u Opatiji potvrdio naslov

Subota, 28. studenog 2015. 16:07 Napisao/la  SC

Utakmice 15. kola: Opatija - Novigrad 0:3, Dubrava Tim kabel - Krk 0:2

Strijelci: 0:1 Glavaš (52 - 11m), 0:2 Čakarun, 0:3 Caput (77)

Žuti kartoni: Lazić, Bjelanović, Vlatković, Dadić, Kovačević, Kolić (Opatija), Valenta (Novigrad)

Isključenja: Pomoćni trener Opatije Čizmarević (52) zbog psovanja suca, glavni trener Opatije Bogolin (53) zbog ulaska u teren i protestiranja na sudačku odluku

OPATIJA: Raspor, Kovačević, Brozović, Dadić, J. Rudan, Lazić, Krešić, Kolić, Prpić (46 Matovina), Šuker (68 Dunković), Bojić (46 T. Rudan)

NOVIGRAD: Beblek, Grujević, Valenta, Gavrić, Caput (90 L. Čakarun), Batelić, Glavaš, Dadić, Stojak (85 Ismaili), Bjelanović (89 Tustonjić), Čakarun

Nogometaši Novigrada pobjedom su u gostima kod Opatije osigurali naslov jesenskog prvaka Treće lige zapad. Ono najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu, kada su gosti iskoristili domaće pogreške i sa tri pogotka zaključili jesen.

Prvo poluvrijeme nije previše ponudilo. Tek dvije poluprilike u kojima završni udarci nisu išli u okvir gola. Prvih 20-tak minuta Novigrad je imao inicijativu, no teško su dolazili u opatijski kazneni prostor. U 13. minuti jednim dodavanjem ispala je cijela opatijska obrana, Bjelanović je pronašao Čakaruna na 15-tak metara, no Čakarun je promašio loptu.

Opatijci su pokušavali, imali su loptu u nogama, no izostale su organizirane akcije. Igra prema naprijed je bila prilično nepovezana. U 22. minuti cijela opatijska klupa bila je na nogama žestoko prigovarajući sucu Pavlačiću koji je nakon sraza Lazića i Valente na rubu šesnaesterca samo pokazao da se igra nastavi.

Opatijci su tražili prekršaj. Vlatković nije iskoristio dobro dodavanje Josipa Rudana u 33. minuti, lošije je primio loptu na rubu peterca i pucao pored gola.

U nastavku trener Opatije Bogolin u igru uvodi Tonija Rudana i Matovinu u nadi da će igra njegove momčadi postati agresivnija i konkretnija. Situacija se na terenu mjenja u petoj minuti drugog dijela, ali u korist gostiju iz Novigrada. Dadić je srušio Bjelanovića, sudac Pavlačić odmah je pokazao na bijelu točku.

Opatijska je klupa protestirala, a prvo je deblji kraj izvukao pomoćni trener Čizmarević kojega je Pavlačić isključio. Protesti se nastavljaju, trener Bogolin nije štedio riječi kritike pa je Pavlačić i njega isključio. Realizator najstrože kazne bio je u 52. minuti Glavaš. Vratar Raspor dobro je pročitao namjeru Gravaša, no lopta mu je prošla kroz prste.

Nervoza se uvukla među domaće nogometaše, Bogolinove telefonske instrukcije stigle su vrlo brzo te je u igru ušao i Dunković. No, pomoći nije bilo.

U 59. minuti Caput sa centra sjajno proigrava raspoloženog Bjelanovića, no lopta odlazi preko gola. U 70. minuti dobra je akcija krenula od Tonija Rudana, do Dunkovića, no Matovina je slabo pucao iskosa sa 20-tak metara te je Beblek bez problema uhvatio loptu.

Tri minute kasnije Novigrad povisuje vodstvo. Nesporazum vratara Raspora i Krešića rezultirao je Čakarunovim pogotokom u praznu opatijsku mrežu.

U 77. minuti Caput postavlja konačan rezultat. Dadić i Kolić nisu Caputa ni pokušali zaustaviti, a Raspor je ostao "zamrznut" i pogledom ispratio loptu u suprotni kut mreže.

Slavlje desetak gostujućih navijača na tribinama moglo je početi, titula jesenskog prvaka je osigurana.

Do kraja susreta još je pokušao Lazić u 81. minuti, no lopta nije bila problem za Bebleka, dok je na drugoj strani nakon kornera kojeg je izveo Grujević, Valenta pucao glavom, a Raspor odlično reagirao. (V. Prokić)

DUBRAVA - KRK 0:2

Igralište SRC Grana Klaka. Gledatelja: 70

Sudac: Marko Jeleč (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Pejanović (7), 0:2 Čuturilo (25),

Žuti kartoni: A. Kolak, Maloča, karamatić (Dubrava), Čuturilo, Pejanović, Vidas, Fumić, Džambo (Krk)

DUBRAVA: Aralica, Hezler, A. Kolak (85 Sumić), M. Kolak (64 Golubić), El Saleh, Ćorić, Ćibalić, Maloča, Karamatić, Vertuš (80 Čopec), Juranović

KRK: Berković, Kovačević, Con, Kurolt, Totić, Vidas (57 Fumić), Štemberger, Čuturilo, Turčić (70 Jerković), Zec (82 Džambo), Pejanović

Nogometaši Krka ostvarili su pobjedu u gostima kod Dubrave. Iako igra nije bila bajna zahvaljujući lošem travnjaku, gosti su odradili ono po što su došli, nova tri boda. U 5. minuti domaći su imali priliku za vodstvo, no nakon kornera Hulak je loše reagirao i promašio cijelu loptu. Krk je poveo dvije minute kasnije.

Pejanović je ušao u blok domaćem stoperu, lopta se odbila od njegove noge, otišla visoko u zrak i završila u mreži preko istrčalog domaćeg vratara.

Veznim igračima Krka bilo je teško igrati jer su tehnički bolje potkovani te im je loš travnjak onemogućavao igru na koju su navikli. No, to nije utjecalo na rezultat jer već u 25. minuti Krk povećava vodstvo. Kurolt je pobjegao po desnoj strani, oslobodio se čuvara, idealno poslužio Čuturila u petercu, a krčki kapetan trese mrežu.

U 30. minuti vratar Berković sjajnom intervencijom zaustavlja slobodnjak Čovića, lopta je išla u sam kut.

Šest minuta kasnije u dvoboju na rubu šesnaesterca Turčića i Ćorića, domaći igrač završava na travi, a sudac Jeleč pokazuje na bijelu točku. Izvođač je bio Čibarić, no Berković je uspio obraniti, lopta se od stative odbila u polje.

Domaći su nastavak otvorili prilikom nakon greške Totića, ali je lopta odsjela na stativi. U 56. minuti Zecov pokušaj iz slobodnog udarca zaustavlja Aralica.

Čuturilo u 77. pogađa stativu iz slobodnog udarca, a u 82. minuti Štemberger postiže eurogol sa 25 metara, no Jeleč na intervenciju pomoćnika poništava pogodak i dosuđuje zaleđe. (Ž. Dminić)

Utakmice 15. kola: Samobor - Dugo Selo 3:3, Špansko - Vinogradar 1:1, HAŠK - Zagorec 1:2, Stupnik - Vrapče 0:0, Rijeka II -  Maksimir 3:0,  Trnje - Vrbovec 2:0