Krk pobijedio Kustošiju, Bjelanovićeva dva pogotka

Subota, 04. ožujka 2017. 17:33 Napisao/la  SC

Utakmcie 16. kola: Krk - Kustošija 2:1, Opatija - Zagorec 2:1

Strijelci: 1:0 Kurolt (19), 1:1 T. Horvat (34), 2:1 Čuturilo (65-11m)

Žuti kartoni: Malinić (Krk), Deak (Kustošija)

KRK: Berković, Kurolt, Nenadić, Con, Malinić, Kovačević, Fi. Fumić (69 Nemetz), Čuturilo, Fl. Fumić (65 Brdar), Vidas, Josipović (86 Ismaili)

KUSTOŠIJA: Đurđek, Pavliš, Deak, Iveljić (46 Močiljac), Cmrečnjak, Vragolović (61 Borac), Mihelčić, Đurđek, Šušković, T. Horvat, I. Horvat (73 Višić)

Susret dviju ekipa sa vrha tabele 3. HNL – zapad opravdao je očekivanja gledateljstva, obje su momčadi nakon utakmice ispraćene zasluženim pljeskom na izlasku sa zelenog travnjaka.

Ispitivanje snaga trajalo je prvih dvadesetak minuta uz nešto veći posjed lopte u nogama gostiju iz Zagreba.

U istoj minuti slijedi potez utakmice u izvedbi Kurolta koji na desnom boku prihvaća loptu, oslobađa se driblinzima nekoliko igrača gostiju i preciznim udarcem sa ruba šesnaesterca  gađa donji ugao nemoćnog vratara Đurđeka - 1:0.

Dirljivom proslavom gola, pokazavši ispod dresa majicu sa likom svog tragično stradalog brata, izmamio je suze na oku navijača Krka.

U sljedećih desetak minuta domaćini nisu iskoristili lijepe prilike za povećanje vodstva, Josipović i Čuturilo bili su zamalo kratki kod efektnog dodavanja Vidasa, odnosno Florijana Fumića.

Josipovićev udarac iz blizine u 35. minuti utakmice zamalo prolazi kraj desne vratnice.

Kazna stiže  minutu kasnije, kada Horvat leđima okrenut u kaznenom prostoru Krka prima loptu na prsa, spretno vara svoga čuvara i precizno gađa za 1:1.

U zadnjim trenucima prvog dijela Filip Fumić šalje loptu zamalo preko gola.

U drugi dio domaćin ulazi nešto agresivnije i odlučnije u igru što dolazi na naplatu u 65. minuti, kada nakon prodora po lijevom boku u šesnaestercu gostiju biva oboren Florijan Fumić.

Glavnom sucu utakmice Čaliću nije preostalo ništa drugo nego pokazati na bijelu točku.

Precizan je bio kapetan Čuturilo - 2:1.

U idućim minutama gosti pokušavaju svim silama doći do prilike za izjednačenje, no stabilna obrana Krčana nije dozvolila nikakvo iznenađenje.

U dva navrata pri samom kraju utakmice u kontrama mogao je najbolji igrač utakmice Kurolt postići i svoj drugi zgoditak, ali njegovi udarci zamalo su promašili okvir vrata vrlo dobre ekipe iz zagrebačkog kvarta Kustošija.

Prvi puta utakmicu je snimana s dvije kamere ekipe s Internet televizije, a snimak utakmice moći ćete vidjeti na SportComu. (Ž. Dminić)

OPATIJA - ZAGOREC 2:1

Igralište Opatije. Gledatelja 150

Sudac: Marko Leječ (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Bjelanović (23), 2:0 Bjelanović (25), Cindrić (69-11m)

Žuti kartoni: Krešić (Opatija), Lešković (Opatija)

OPATIJA: Magaš, Petrović, Dadić, Lazić, J. Rudan, Lucić, Kovačević, Krešić, Šolić (88 Radomir), Pejanović (74 Mance), Bjelanović (90 Jug)

ZAGOREC: Hadžić, Lešković, Postonjak, Kunštek, Smrekar, Strabić (80 Glavač), M. Landripet, Čunčić, Cindrić, A. Landripet (89 Mlinarić), Handžić (70 Kresonja)

Nogometaši Opatije osvojili su bodove u prvoj utakmici u nastavku sezone zahvaljujući dama pogocima Marka Bjelanovića u svega dvije minute.

Vodstvo od 2:0 nakon 25 minuta ukazalo je da bi momčad Zagorca mogla teško stradati u nastavku utakmice.

Na kraju ispada da gosti imaju za čime žaliti budući da u drugo dijelu nisu iskoristili jedan kazneni udarac:

- Imali smo šest, sedam izglednih prilika, dvaput Pejanović, dvaput Krešić, dvaput Bjelanović.. Trebali smo riješiti utakmicu puno ranije, ali promašili smo... Neću ništa govoriti o sucima, samo ću reći da smo tu gdje jesmo zbog njih. U drugom dijelu jedan penal je Magaš obranio, drugi su pogodili. Ispada da smo na kraju dobro prošli, ali da ovu utakmicu nismo dobili, ostavio bih se nogometa! Što se tiče igre, nedostaje nam točnija pas-igra, previše smo griješili, nemamo kontinuitet. Opet je nedostajalo pet, šest igrača, Lazić je igrao stopera ozlijeđen, svaka mu čast, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Ostali rezultati: Samobor - Vrapče 2:3, Dubrava - Maksimir 1:5, Stupnik - Vrbovec 1:5, Jadran-Poreč - Segesta 2:2, Dugo Selo - HAŠK 1:0