Krk nastavio niz pobjeda, Opatija osvojila bod

Srijeda, 05. rujna 2018. 19:41 Napisao/la  SC

Utakmice 3. kola: Krk - Zagorec 1:0, Jarun - Opatija 1:1

Strijelci: 1:0 Brčić (38), 1:1 Pejanović (88)

Žuti kartoni: Džaja, Pavletić, Šimić, Martinko, Zefkić (Jarun), I. Kovačević, Rilov (Opatija)

JARUN: Vojnić, Pavelić, Džaja, Pavičić, Šimić (84 Martinko), Ačkar, Konjević (67 Zefkić), Tadić, Brčić (75 Hercigonja), Martinko, Vučemilović

OPATIJA: Lovrić, Jukičić, Cvetković, Vlatković, Furijan, Lazić, I. Kovačević (69 T. Rudan), Ismaili, Bogolin (29 Rilov), Matovina, Blečić (46 Pejanović)

Opatija je ostvarila je drugi remi u trećem kolu, na gostovanju protiv Jaruna momčad je igrala bez Kurilića, Lucića, Šolića, Josipa Rudana... U 29. minuti ozlijedio se mladi Bogolin....

- Previše izostanaka, a Toni Rudar i Pejanović tek se vraćaju. Dobro smo izgledali u polju. U prvom dijelu utakmica je bila ravnopravna, u drugom dijelu smo ih stisnuli. Imali smo pet, šet šansi, zabili gol... Sve uz svemu ide na bolje. Tako je to kada ne možemo zabiti, a primamo jeftine golove. Važno je da smo na planu igre dobri, drugo će doći samo po sebi. Ako nam netko može zajamčiti da ćemo imati uvjete za drugu ligu, odmah krećemo punom snagom, ha, ha..., kaže trener Zoran Bogolin.

KRK - ZAGOREC 1:0

Igralište Josip Pepi Uravić. Gledatelja 100

Sudac: Ante Maleš (Zagreb)

Strijelac: 1:0 Brdar (18-11m)

Žuti kartoni: Malinić, Brdar, Majačić, Golić (Krk), Cerovec, Majcenić (Zagorec)

KRK: Berković, Kurolt, Čuturilo, Totić, Majačić (46 Josipović), Mijić (46 Zec), Golić, Brdar (78 Alilović), Frančišković, Malinić

ZAGOREC: Babić, Puklin, Cerovec, Postonjski, Kunštek, Smrekar, Majcenić, Kanceljak (60 Landripet), Poljak Pasariček (70 Sedak), Hanžić (87 Tumiški)

Igrala se 18. minuta utakmice kada je trenutno najbolji strijelac Krka i lige sa sedam pogodaka, Robert Brdar, ušao u šesnaesterac gostiju, gostujući stoper srušio je napadača krka u obećavajućoj situaciji za postizanje pogotka.

Sucu Malešu nije preostalo drugo nego pokazati na bijelu točku, a sigurni egzekutor bio je igrač na kojem je napravljen prekršaj.

Cijelih devedeset minuta plus sučeva nadoknada proteklo je u živoj i požrtvovnoj igri sa obje strane.

Gosti su čak gledano cijelu utakmicu, imali veći posjed lopte ali bez rezultata.

Vratar Krka Berković bio je pravi gospodar svog šesnaesterca i nije dozvolio nikakva iznenađenja.

Tek u 42. minuti gosti su došli u polušansu nakon dosuđenog prekršaja na dvadesetak minuta od vrata domaćina.

Oštro upućena lopta završila je pokraj desne vratnice Berkovića.

Kod domaćina falio je zadnji pas da bi se ugrozio i povećalo vodstvo no ovaj put Krčke srednjake nije baš išlo.

U drugom dijelu utakmici gosti još požrtvovnijom igrom pokušavaju doći do izjednačenja no njihovi pokušaji završavali su na glavama sigurnih stopera Cona i Totića ili u rukama Berkovića.

Domaćin je čekao protivnika na svojih četrdesetak metara od te brzim kontrama pokušao ugroziti Zagorce, no u nekoliko navrata sreća je spasila goste.

U 65. minuti Brdar tuče iz slobodnjaka, a let lopte prema golu spreiječio je gostujući igrač rukom u živom zidu no sudac Maleš nije se oglasio.

U 75. minuti zamalo Malinić sa svoje polovice kažnjava izlet vratara Zagorca, ali lopta zamalo završava kraj vratnice.

U 82. minuti Frančišković se odlučio na udarac sa dvadesetak metara no i njegov udarac završava zamalo preko gola. (Ž. Dminić)

Ostali rezultati: Orijent 1919 - Ponikve 2:1, Dubrava - Trnje 0:1, Novigrad - Dugo Selo 0:1, HAŠK - Špansko 6:2, Vinogradar - Kurilovec 5:1, Vrbovec - Jadran-Poreč 2:1, Maksimir - Zagreb 3:1