TREĆA HNL - ZAPAD

Krk i Opatija pobijedili, Rijeka II opet poražena

Subota, 03. listopada 2015. 21:15 Napisao/la  SC

Utakmice 7. kola: Krk - Maksimir 2:0, HAŠK - Opatija 1:2, Špansko - Rijeka II 2:0

Treća HNL zapad - 7. kolo

KRK - MAKSIMIR 2:0

Igralište Josip Uravić-Pepi. Gledatelja 150

Sudac: Marjan Blažević (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Kovačević (11), 2:0 Simanović (62)

Žuti kartoni: Totić (Krk), Vidaković, Čavala, Hodak (Maksimir)

KRK: Berković, Kovačević, Fumić (72 Buršić), Čuturilo, Turčić (63 Štemberger), Totić, Simanović, Kurolt, Zec, Vidas (79 Vidas), Con

MAKSIMIR: Vidaković, Šimić, Skrbin (65 Zubčić), Jakelić, Mišura, Hanzić, Čavala, Džaja, Kćira (46 Magdić), Božić, Hodak (46 Vidović)

Već od samog početka i prve prilike mladog Turčića čiju je upućenu loptu na dodavanje Zeca uspio gostujući stoper izbiti u polje već kada je vrlo dobri golman Vidaković bio savladan, vidjelo se htijenje i požrtvovnost domaćih igrača, a to je preduvjet pobjede i na koncu osvajanja sva tri boda.

Što nije uspjelo Turčiću, šest minuta kasnije nakon lijepe akcije i dobrog poteza Vidasa uspjelo je Kovačeviću za rano vodstvo od 1:0. U 25. minuti mopgao je Kovačević riješiti pitanje pobjednika da je malo bio prisebniji u odsutnom trenutku kada nije iskoristio idealno upošljavanje Čuturila petom. Golman Gostiju bravuroznom intervencijo spasio je siguran zgoditak.

Igralo se lijepo sa obje strane, puno kombiratorike i maštovitosti, a publika je to znala nagraditi pljeskom. U 37. minuti dosuđen je slobodni udarac na ivici šesnaesterca iskosa lijeve strane za domaće nogometaše. Čuturilo je poslao loptu na prvu stativu gdje je klizeći uletio Con, no lopta zamalo prolazi kraj lijeve stative. Bila je to posljednja prilika i udarac prema vratima u prvom dijelu utakmice.

Drugi dio započinje prilikom za goste. Na lijevoj strani Totić leti u prazno, idealno je uposlen na visini jedanaesterca Kćira koji na sreću Krčana puca kraj vrata. Bila je to jedina prilika za goste da učine nešto više.

Nogometaši Krka ne posustaju odlučni da drugim zgoditkom riješe dvojbe oko pobjednika. To im i uspjeva u 62. minuti utakmice kada kapetan Čuturilo izvrsno gađa Simanovića u petercu gostiju, a ovaj zakucava loptu pod gredu nemoćnog Vidakovića. Do kraja utakmice igrači Krka rutiniranom igrom zadržavaju stečenu prednost i bivaju zasluženim pljeskom ispraćeni u svlačionicu. (Z. Dminić)

ŠPANSKO - RIJEKA II 2:0

Igralište Špansko. Gledatelja 200

Sudac: Marko Putanec (Špičkovina)

Strijelci: 1:0 Romih (23), 2:0 Kostanjski (33)

Žuti kartoni: Brkić, Salopet, Žeželj (Špansko), Cisotti (Rijeka II)

ŠPANSKO: Prusina, Družić (60 Pranjić), Vedriš, Ivić, Radanović, Marić, Kostanjski (90 Bajan), Brkić, Romih (64 Žeželj), Salopek, Švigir

RIJEKA II: Ayotunde, Budicin, Cvetković, Diyoke, Cisotti, Fatić (46 Šarić), Bajić, Rebernik, Mrdeša (46 Budan), Kabiru, Furijan (74 Conte)

Nogometaši Rijeke II doživjeli su treći uzastopni poraz, promjena trenera nije iazvala pozitivan šok. Špansko je do pobjede došlo za samo deset minuta pogocima Romiha (23) i Kostanjskoga (33). Povratak više nije bilo.

- Dobili smo dva gola i prvo poluvrijeme bila je ista priča kao dosad. Drugo poluvrijeme bilo je puno kvalitetnije. Stvorili smo nekoliko šansi, ali nismo zabili. Možda je i dobro da smo izgubili da ne bismo pomislili da je dovoljna promjena trenera. Treba još puno raditi, rekao je novi trener Ranko Buketa.

HAŠK - OPATIJA 1:2

Igralište Pešćenica. Gledatelja 200

Sudac: Dario Vuić (Sisak)

Strijelci: 0:1 Matovina (12), 0:2 Krešić (72), 1:2 Grčić (86)

Žuti kartoni: Grčić (HAŠK), Kurti, T. Rudan (Opatija)

Crveni karton: Klarić (HAŠK - 89, nesportsko ponašanje)

HAŠK: Horvat, Blaškić (66 Punek), Klarić, Mijoč (46 Muhammad), Javorović, Galić (46 Krsnik), Valković, Jovanovski, Collins, Nurnberger, Grčić

OPATIJA: Bradičić, Rudan, Kovačević, Brozović, Kolić (33 Krešić), Matovina, Prpić (46 T. Rudan), Rukavina, Šuker, Kurti (46 Vlatković), Dadić

Opatija je otvarila značajnu pobjedu protiv HAŠK-a, momčad Zorana Bogolina održava pozitivan niz rezultata i polako krene prema vrhu ljestvice:

- Zapravo ništa nije bilo sporno iako su imali penal kod našeg vodstva 1:0, Bradičić je obranio udarac Jovanovskom. Stvarno smo igrali dobro, uspjeli smo pobijediti HAŠK i naklonjenog suca. Vrlo smo jaki u transformaciji na širokom prostoru, Matovinu, Tonija Rudana i Šukera teško netko u ovoj ligi može zaustaviti na otvorenom prostoru. Stvorili smo nekoliko izglednih prilika. Zadovoljan sam kako se momčad dignula, ali stalno igramo. Igrali smo u Kupu prošle srijede, opet u srijedu igramo u Kupu protiv Halubjana. Dunaković nije igrao jer se ozlijedio u Klani, Kolić je morao izaći već nakon pola sata zbog zdravstvenih problem. Treba nam malo odmora, ali dobro je, kaže trener Opatije Zoran Bogolin.

Ostali rezultati: Novigrad - Dugo Selo 1:1, Zagorec - Vrbovec 0:1, Samobor - Stupnik 1:0, Dubrava - Trnje 0:2