3. HNL: Krk i Jadran odigrali bez pogodaka, Krčani zbog previše pogrešaka teško stvarali prilike

Subota, 15. travnja 2017. 20:08 Napisao/la  SC

Utakmice 22. kola: Krk - Jadran Poreč 0:0, Samobor - Vrbovec 2:0, Zagorec - Kustošija 1:5, Dubrava - HAŠK 3:3

Treća HNL zapad - 22. kolo

KRK - JADRAN POREČ 0:0

Stadion Josip Uravić-Pepi. Gledatelja: 200

Sudac: Mate Jakelić (Zagreb)

Žuti kartoni: Nenadić (Krk), Belušić, Tomić (Jadran)

KRK: Berković, Kovačević, Fl. Fumić (62 Ismaili), Con, Nenadić, Turčić (76 Djevelekaj), Čuturilo, Kurolt, Vidas (46 Nemetz), Josipović, Malinić

JADRAN: Milocani, Belušić (74 Užila), Ilić, Pelizzar, Tomić (86 Banko), Kepčija (79 Jokić), Valenta, Šoškić, Dujanić, Videkić, Banić

Nakon dobre partije, ali i nažalost poraza u prošlom kolu u srazu sa ekipom Trnja, igrači Krka nisu ostavili dobar dojam na današnjoj utakmici sa ekipom Jadrana iz Poreča.

Počelo je prilikom Kurolta u 6. minuti utakmice na dodavanje Turčića, ali umjesto očekivanog voleja, napadač Krka napravio je potez više i dao priliku domaćem stoperu da otkoloni opasnost.

Slijede dvije šanse u istoj akciji za goste, no pouzdani vratar domaćih Berković bio je na visini zadatka.

U igri sa previše pogrešaka u predaji lopte te sporim protokom lopte Krčani teško dolaze do prilika za pogodak, a u 20. minuti nakon kornera Nenadić ne iskorištava zicer sa tri metra prebacivši loptu preko gola.

Gosti, dobro postavljeni u obrani i sa gustom sredinom terena nisu dozvoljavali da se igrači Krka razmašu i čestim prekidima i valjanjem po travnjaku kupovali vrijeme.

U drugom dijelu nastavak igre iz prvog, što se tiče jedne i druge ekipe.

U četvrtoj minuti nastavka Kovačević je mogao bolje završiti jednu akciju, no njegov udarac iz povoljne pozicije otišao je visoko preko gola.

Sve do 85. minute utakmice gledali smo dosta anemičnu utakmicu u koju se uklopio i sudac Jakelić iz Zagreba koji je u nekoliko navrata čudnim odlukama izazvao buru negodovanja na terenu i izvan njega.

U 86. minuti utakmice konačno jedna prava akcija domaćih i upošljavanje agilnog Kurolta na lijevom boku, karakterističan prodor i centaršut napadača Krka na glavu Josipovića, trzaj glavom, ali ispriječila se vratnica i zadnja prilika za osvajanjem punog plijena odlazi u nepovrat.

U 89. minuti Nemetz padom u noge napadaču gostiju rješava neugodnu situaciju pred svojim golom.

Nakon tri minute produžetka akteri utakmice otišli su u svlačionicu, domaćin manje, a gost nešto više zadovoljan rezultatom.

Na Krčanima je da dug prema navijačima vrate već iduću subotu kada su opet domaćini i kada u goste dolazi ekipa Samobora. (Ž. Dminić)

Ostali rezultati: Samobor - Vrbovec 2:0, Zagorec - Kustošija 1:5, Dubrava - HAŠK 3:3