Subota, 22. studenog 2014. 15:58 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmice 12. kola: Orijent - Zamet 1:1, Lokomotiva - OŠK Omišalj 2:2

Strijelci: 0:1 Vrsaljko (32) 1:1 Juničić (83)

Žuti kartoni: Leskur, Smolić-Ročak (Orijent 1919) Bitanga, Barkić, Cvijanović (Zamet)

ORIJENT 1919: Stipanov 5.5 - Brkljača 5.5, Nemetz 5, Inić 6, Leskur 5.5 - Mrvčić 5 (56 Buršić), Čubelić 5.5 (46 Smolić-Ročak 5.5), Živulić 6, Juničić 6.5 - Mikulić 5.5, Barišić 5.5 (77 Babić -)

ZAMET: Chinchella 5.5 - Piljić 5, Barkić 5, Cvijanović 5, Bitanga 5, Belušić 5.5 - Vidakušić 5.5 (86 Mahmut -), Vrsaljko 6, Vrančić 5.5 (67 Krunić -), Buza-Vidas 5.5 - Tursunović 5.5 (76 Smajlović -)

Krimejska uspavanka iz prvog dijela pretvorila se u utakmicu s puno tenzija po završetku. Juničićev gol sedam minuta prije kraja Orijentu je donio tek bod u susretu u kojem su izgubili dva. Pobjeda u prošlom kolu u Dražicama je iskompromitirana najlošijom domaćom predstavom ove sezone čiji je kraj jesenskog dijela predviđen za sljedeću nedjelju. Orijent će na gostovanju u Munama pokušati doći do vrha na polusezoni, jer po današnjoj ga predstavi nije zaslužio očuvati.

Igrali su domaći kako se i očekivalo na startu, neprestano pleli mrežu oko gostujućeg gola u utakmici u kojoj su se prilike za pogodak mogle nabrojati na prste jedne ruke. Prvo poluvrijeme je rezultatski pripalo Zametu, unatoč domaćoj dominaciji koja samo zbog neefikasnosti nije ostala kapitalizirana pogotkom. Mreža se zatresla u 32. minuti kada se Vrsaljko jednim potezom riješio domaće obrane i u duelu sa Stipanovom izašao kao pobjednik. Uloga autsajdera bila je strogo obrambena što je svjedočio i njihov (5-4-1) raspored na travnjaku, no rezultat je na odmoru bio na njihovoj strani. Nemoć Orijenta da ozbiljnije zaprijeti Chinchelli trajala je do 34. minute, kada je Barišić promašio vrlo izglednu priliku za poravnanje.

U nastavku je prilika bilo još manje, a protesta publike sve više. Gosti su na sve načine pokušali sačuvati bodove u džepu, bilo je odugovlačenja, ali i dosta grubosti s njihove strane. Nisu izdržali, Juničić je glavom pogodio u 83. minuti i spasio bod. Šansi za preokret nije bilo, no remi je po objektivnom sudu najpravedniji ishod sraza Orijenta i Zameta.

LOKOMOTIVA - OŠK OMIŠALJ 2:2

Omladinsko igralište. Sudac: Alen Bošnjak.

Strijelci: 0:1 Dajdžić (4'), 0:2 Mašić (37'-11m), 1:2 Pašuld (53'), 2:2 Popović (65').

Žuti kartoni: Crnovršanin, Hamidović, Mataija (Lokomotiva), Cerić, Kurolt (OŠK Omišalj).

LOKOMOTIVA: Smolčić, Šolaja, Oštrić, Tokić (od 59' Mataija), Fumić, Crnovršanin, Hamidović (od 69' Perković), Lacković (od 46' Kovačić), Popović (od 85' Pribanić), Pašuld, Baldo (od 46' Jovanović).

OŠK OMIŠALJ: Jedrlinić, Zubčić (od 59' Žuvić), Turčić, Cerić, Mašić, Prpić, Škoda (od 84' Veljačić), Kurolt, Šare (od 74' Sertić), Dajdžić (od 90' Prpić), Toić.

Nogometaši Lokomotive nastavili su prosipati bodove u borbi za vrh. Nakon poraza protiv Drage, bod s Omladinskog igrališta odnio je OŠK Omišalj. Gosti su možda mogli i do tri budući da su u 37. minuti vodili 2:0. Ipak, Lokomtiva je u 12 minuta stigla do 2:2, ali do kraja utakmice nije uspjela pronaći put do mreže i pobjede.